To NIC Cię nie kosztuje,
a może pomóc tak WIELU!!

DZIĘKUJEMY!

W tym roku 1,5% Twojego podatku
wspiera leczenie i rehabilitację chorych dzieci i osób starszych oraz remonty szpitali

Fundacja TVN realizuje społeczny projekt „Zdrowie w głowie”, którego celem jest stworzenie gabinetów psychologiczno - psychiatrycznych w szpitalach na terenie całej Polski. Będą to miejsca w placówkach dla dzieci i dla dorosłych przeznaczone do spotkań psychologów, terapeutów i lekarzy psychiatrów z pacjentami i ich rodzinami. Stworzenie dedykowanych miejsc do terapii dla wszystkich grup wiekowych pozwoli nie tylko leczyć osoby w kryzysie, ale także zwiększy świadomość społeczną na temat znaczenia opieki psychiatrycznej.

W tym roku otrzymane 1,5% Fundacja TVN przeznaczy na remonty szpitali oraz leczenie i rehabilitację chorych dzieci i osób starszych.

Jak przekazać 1,5% podatku
Fundacji TVN?

serca
Aby przekazać 1,5% podatku Fundacji TVN, w zeznaniu podatkowym PIT‑28, PIT‑36, PIT‑36L, PIT‑37, PIT‑38 lub PIT‑39 wpisz w odpowiednich rubrykach:

w rubryce „numer KRS” wpisz:

00000 14124

Możesz pomóc i przeznaczyć część swoich podatków na podopiecznych Fundacji TVN. To bardzo proste. W zeznaniu podatkowym PIT 28, PIT 36, PIT 36L, PIT 37, PIT 38 lub PIT 39 w rubryce "numer KRS" wpisz: 00000 14124. PIT można wypełnić online przez usługę Twój e-PIT lub tradycyjnie z pomocą programu do wypełniania PIT. Jeśli jesteś emerytem lub rencistą, również możesz przekazać 1,5% swojego podatku dla OPP. Wystarczy złożyć PIT-OP czyli oświadczenia o przekazaniu 1,5% podatku wykazanego przez ZUS w PIT-40A. Należy w nim podać wyłącznie podstawowe dane dotyczące podatnika oraz dane Fundacji TVN.

Poniżej możesz wypełnić PIT online lub pobrać program do wypełniania PIT:

otwórz program PIT online

Możesz też przejść do platformy Twój e‑PIT Ministerstwa Finansów:

Dlaczego warto przekazać
1,5% podatku dla dzieci
i jak go wykorzystamy?

instytut

Jak pomagamy
i jak wykorzystaliśmy
1,5% podatku
w ubiegłym roku?

miś

Z przekazanych w 2023 r. środków 1,5% realizujemy akcję ZDROWIE W GŁOWIE i tworzymy gabinety psychologiczno-psychiatryczne w szpitalach dla dzieci i osób dorosłych. Pierwsze gabinety już działają w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Obecnie zaczynają się remonty m.in. w szpitalach w Krakowie, Olsztynie, Opolu, Sokółce, Piszu. Gabinety pomogą w diagnozowaniu oraz terapii, a lekarze i terapeuci będą mogli leczyć chorych w dobrych warunkach.

Gabinet

W latach poprzednich dochód z 1% podatku przeznaczyliśmy m.in. na budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Instytucie Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Od początku naszej działalności wspieramy też finansowanie turnusów rehabilitacyjnych, zakup nierefundowanych leków, remontujemy szpitale i kupujemy sprzęt medyczny dla państwowych szpitali, z którego korzystać będą tysiące chorych. I nadal chcemy to robić. Przekazany przez Was 1,5% podatku ma ogromne znaczenie i niesie wielką pomoc tysiącom chorych dzieci i osobom dorosłym.

instytut słońce

Poznaj historię Jagny,
jednej z naszych podopiecznych:

słońce

Życie 13-letniej Jagny jest naznaczone bólem. Dziewczynka cierpi na wrodzoną łamliwość kości. To rzadka choroba genetyczna powodująca, że kości są kruche i często się łamią. Dziewczynka ma także deformację kręgosłupa i problemy z chodzeniem. Przeszła liczne operacje.
- Wasza pomoc jest dla nas ważna. Pomagajmy - zachęca Jagna, która podopieczną Fundacji TVN jest od 2018 r.
13-latka była także bohaterką reportaży Uwagi! TVN.

instytut słońce

Poznaj historię Viki,
jednej z naszych podopiecznych:

słońce

Viki choruje na dysplazję przynasadową McKusicka. Z tego powodu mierzy zaledwie 93 centymetry, chociaż ma 12 lat. To jednak nie jedyny problem, z którym mierzyć się Viki i jej rodzina. Ostatnio podopieczna Fundacji TVN przeszła bardzo poważną operację ratującą jej stawy i kości. Teraz trwa walka, by mogła w kolejnych latach swojego życia samodzielnie chodzić i nie być zależną od innych. Do tego niezbędna jest długotrwała i kosztowna rehabilitacja. Mimo tak wielu przeciwności, Viki jest pogodną dziewczynką. - Kiedyś miałam marzenie, że chcę urosnąć, że chcę być wysoka. Ale pomyślałam sobie, że jak jest się niskim, to jest się wyjątkowym, innym. Nie trzeba się zmieniać. To jest najlepsze, to kim się jest. Po prostu sobą — mówi 12-latka w jednym z reportaży Uwagi! TVN.