KRS: 00000 14124

chmura

Twój 1% pomoże nam wybudować pierwsze w Polsce Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży

Coraz więcej dzieci w Polsce zmaga się z problemami psychicznymi, depresją, apatią, obniżonym poczuciem własnej wartości. Skala zjawiska jest ogromna. W obliczu wojny w Ukrainie i w związku z pandemią COVID-19 kondycja psychiczna dzieci i nastolatków znacząco się pogarsza. W szpitalach brakuje łóżek dla dzieci potrzebujących fachowej pomocy. Pomóż nam to zmienić!

Przekaż 1% podatku i wybuduj z nami nowoczesne Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Będzie to pierwsze takie miejsce w Polsce, w którym pomoc znajdą tysiące dzieci polskich i ukraińskich leczonych stacjonarnie oraz na dziennych terapiach psychiatrycznych.

Dlaczego warto wesprzeć psychiatrię dziecięcą
i przekazać dzieciom 1% podatku?

Co 10 dziecko w Polsce ma problemy psychiatryczne.

2 miejsce Polski w Europie pod względem samobójstw dzieci i młodzieży poniżej 19. roku życia.

70 dzieci w Polsce co miesiąc próbuje odebrać sobie życie.

Tylko 482 psychiatrów dziecięcych na 7,3 mln dzieci w Polsce.

Przedstawione dane pochodzą ze źródeł:
  • Zamachy samobójcze w grupach wiekowych, statystyki Komendy Głównej Policji, 2020
  • Dostępność lecznictwa psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży (w latach 2017-2019), NIK, 2020
  • Zestawienie liczbowe lekarzy i lekarzy dentystów wg dziedziny i stopnia specjalizacji, NIL, 2021

Jak przekazać 1% podatku
Fundacji TVN?

serca
Aby przekazać 1% podatku Fundacji TVN, w zeznaniu podatkowym PIT‑28, PIT‑36, PIT‑36L, PIT‑37, PIT‑38 lub PIT‑39 wpisz w odpowiednich rubrykach:

w rubryce „numer KRS” wpisz:

w rubryce „Cel szczegółowy 1%” wpisz:

1 procent na Centrum Psychiatrii

Poniżej możesz wypełnić PIT online lub pobrać program do wypełniania PIT:

pobierz bezpłatny program PIT otwórz program PIT online

Możesz też przejść do platformy Twój e‑PIT Ministerstwa Finansów:

Dlaczego warto przekazać

1% podatku
w ubiegłych latach?

miś

Fundacja TVN jest organizacją charytatywną, która od 20 lat pomaga najsłabszym. Jesteśmy fundacją dla dzieci i dorosłych. Udzielamy wsparcia finansowego na rehabilitację, leczenie oraz sprzęt medyczny. Z pomocą darczyńców wybudowaliśmy i wyremontowaliśmy szpitale i kliniki w całej Polsce.

Środki z 1% podatku przekazujemy w całości podopiecznym naszej Fundacji. W ubiegłym roku całkowity dochód z 1% podatku przeznaczyliśmy na rozpoczęcie budowy Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w związku z pogarszającą się sytuacją psychiatrii dziecięcej w Polsce. Budowa już ruszyła. Fundacja zbiera środki na kontynuację tej potrzebnej i kosztownej inwestycji.

instytut słońce

Poznaj historię Martynki,
jednej z naszych podopiecznych:

słońce

Pomagamy Martynce, która cierpi na rdzeniowy zanik mięśni.
SMA to choroba o podłożu genetycznym, prowadzi między innymi do problemów z poruszaniem się. Aktualnie jej leczenie polega na codziennej, intensywnej rehabilitacji.

Są to ćwiczenia z fizjoterapeutą, basen i hipoterapia. Martynka i jej rodzice z ogromną nadzieją oczekują na decyzję Ministra Zdrowia w sprawie leczenia. Dopiero niedawno został w Polsce zarejestrowany pierwszy lek na SMA, który nie wyleczy, ale zahamuje postęp choroby.