• Centrum Profilaktyki Nowotworów

Centrum Profilaktyki Nowotworów

Centrum Profilaktyki Nowotworów na terenie Centrum Onkologii – Instytutu im. M. Skłodowskiej-Curie w Warszawie to obiekt, który został oddany do użytku w czerwcu 2011 roku, na 10-lecie Fundacji. Budowa trwała dwa lata.

Centrum Profilaktyki Nowotworów

Powstał nowoczesny, wolnostojący budynek o powierzchni 3 200 m2, w którym mieszczą się przychodnie: profilaktyki raka piersi, układu rodnego (szyjki macicy), jelita grubego, górnego układu pokarmowego, profilaktyki skłonności genetyki (dziedziczność genów odpowiedzialnych za nowotwory – cytogenetyka), profilaktyki epidemiologii i prewencji nowotworów (zapobieganie rakowi płuc). Każdą z przychodni kierować będą wybitni, wyspecjalizowani w diagnostyce specjaliści. Pacjenci badani będą za pośrednictwem najnowocześniejszego sprzętu medycznego. Centrum będzie przyjmować pacjentów z całej Polski. Wizyty będą bezpłatne - refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Budowa Centrum była zgodna z realizowanym przez Ministerstwo Zdrowia – Narodowym Programem Zwalczania Chorób Nowotworowych. Na budowę Centrum Fundacja TVN przeznaczyła około 37 000 000,00 PLN. Projekt architektoniczny wykonał zespół Jacka Syropolskiego z Autorskiej Pracowni Architektury “Kuryłowicz & Associates”, z którą Fundacja TVN współpracowała przy remoncie klikunastu klinik w Centrum Zdrowia Dziecka. Fundacja TVN jest inwestorem przedsięwzięcia. Gotowy budynek Centrum Profilaktyki Nowotworów Fundacja TVN przekazuje w zarządzanie Centrum Onkologii.

Akcja: Remonty szpitali