• Koalicja na rzecz ludzi w śpiączce

Koalicja na rzecz ludzi w śpiączce

Koalicja na rzecz ludzi w śpiączce

Ewa Błaszczyk poruszyła ziemię i niebo, by dopiąć swego. Od lat próbuje przekonywać wpływowych ludzi w Polsce, by wsparli jej ideę stworzenia przy Centrum Zdrowia Dziecka kliniki dla dzieci w śpiączce. W tym celu założyłą fundację “Akogo”. Do swego przedsięwziecia udało jej się przekonać dwie duże medialne fundację: naszą oraz Fundację Polsat. Ma ją także wspierać Telewizja Polska. Jest to więc wielkie przedsięwzięcie “ponad podziałami”. Na antenie TVN akcja bedzie trwała od 18-26 lutego. W tych dniach będzie można wysyłać SMS-y pod nr 71 030 z hasłem "budzimy" lub dzwonić pod nr: 0 400 207 401. Programy, w których poruszany będzie problem ludzi w śpiączce to: Dzien Dobry TVN -18 luty Zielone Drzwi -19 luty Pod Napieciem - 26 lutego. Ola, jedna z córek Ewy Błaszczyk, zakrztusiła się tabletką. “Chciała ją jakoś połknąć I wlała sobie szklankę płynu prosto w płuca. To tak, jakby się utopiła w szklance wody – opowiada nam pani Ewa. – Stanęło oddychanie, krążenie. Dowiozłam ją do szpitala w stanie śmierci klinicznej. Minęło kilka lat. Lekko nie jest. Aktywność pomaga. Trzeba się na czymś skupić, ale to musi być na tyle trudne, żeby zrównoważyc napięcie z tamtej strony. Musi być proporcjonalne.” O Olę mama walczy, ale jest wiele innych dzieci w śpiączce, o których świat zapomniał, a rodzice się poddali. Dzieci takie potrzebują jednocześnie hospitalizacji i rehabilitacji. Niestety dla pacjentów w tak ciężkim stanie neurologicznym nie ma w Polsce odpowiednich placówek. Może czas to zmienić? Wszystko w Państwa rękach.

Akcja: Remonty szpitali