1
-
 • Blisko 6 mln złotych z 1% podatku dla Fundacji TVN

  Nasi podopieczni

  Blisko 6 mln złotych z 1% podatku dla Fundacji TVN

  Fundacja TVN otrzymała niemal 6 mln złotych od osób indywidualnych w ramach akcji przekazywania 1% podatku. Jest to najwyższa od 10 lat kwota uzyskana przez Fundację z 1%. Zebrane pieniądze pomogą w realizacji kluczowego projektu Fundacji TVN – budowy Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.…

Artykuły

Blisko 6 mln złotych z 1% podatku dla Fundacji TVN

Fundacja TVN otrzymała niemal 6 mln złotych od osób indywidualnych w ramach akcji przekazywania 1% podatku. Jest to najwyższa od 10 lat kwota uzyskana przez Fundację z 1%. Zebrane pieniądze pomogą w realizacji kluczowego projektu Fundacji TVN – budowy Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Jestem ogromnie wzruszona rekordową skalą okazanego Fundacji TVN wsparcia. 1% podatku to kwota, która może wydawać się niewielka, ale ofiarowana przez dziesiątki tysięcy ludzi wielkiego serca robi ogromne wrażenie. Dodatkowe 6 mln złotych zebrane w ten sposób zasili fundusz naszego najważniejszego projektu, jakim jest obecnie budowa Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży przy Centrum Zdrowia Dziecka. To ważne, że jako społeczeństwo widzimy, że problem psychiatrii dziecięcej jest palący. W imieniu zespołu Fundacji TVN bardzo dziękuję wszystkim, którzy nas wspierają, także ofiarowując nam 1% swojego podatku” – podkreśla Katarzyna Kolenda-Zaleska, Prezes Fundacji TVN. W Polsce żyje około 7,5 mln dzieci i młodzieży – zdaniem ekspertów blisko 9% z nich wykazuje zaburzenia w stopniu wymagającym profesjonalnej pomocy psychiatrycznej i psychologicznej. W prawie 40-milionowym kraju pomoc świadczy zaledwie około 450 psychiatrów dziecięcych. W odpowiedzi na ten problem, w 2020 roku Fundacja TVN postanowiła zainicjować budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży we współpracy z Centrum Zdrowia Dziecka. Będzie to pierwsze tego typu centrum lecznicze w Polsce dla młodego pokolenia z całej Polski. Oddział Pobytu Dziennego zapewni pomoc około 30 pacjentom dziennie, czyli 10 tys. pacjentom rocznie. Oddział Pobytu Stacjonarnego będzie dysponował 32 miejscami, w tym 6 łóżkami na Oddziale Obserwacji, 4 łóżkami na Oddziale Detoksykacji oraz 22 łóżkami na Oddziale Szpitalnym. W Centrum będzie również działać Poradnia Psychiatryczna, a pacjenci Centrum będą mieli możliwość korzystania z pełnej diagnostyki, tj. m.in. z tomografii, rezonansu czy szerokiego zakresu badań laboratoryjnych. Koszt tej inwestycji po stronie Fundacji TVN wynosi ok. 34 mln złotych. Projekt budowy Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży można wciąż wspierać finansowo:

 • Wysyłając SMS o treści „Pomagam" pod numer 7356 (koszt SMS 3,69 zł z VAT);
 • Wysyłając przelew na Telefon BLIK na numer 509 559 966;
 • Dokonując wpłaty na konto PL 25 1140 1010 0000 2581 1800 1001 (MBank);
 • Ustawiając zlecenie stałe na powyższy numer rachunku bankowego;
 • Jako firma lub instytucja na podstawie umowy darowizny – fundacja@tvn.pl
Fundacja TVN została założona w 2001 roku. Od momentu powstania jednym z jej podstawowych celów jest pomoc państwowym instytucjom ochrony zdrowia. Polega ona przede wszystkim na remontach i budowie klinik szpitalnych oraz na zakupie sprzętu medycznego i karetek pogotowia. W ciągu ponad 20 lat swojego funkcjonowania Fundacja przekazała na działalność pomocową około 275 mln złotych. Pomoc indywidualną od Fundacji otrzymało do tej pory ok. 30 tysięcy osób, w szczególności dzieci potrzebujące leczenia i rehabilitacji.

Artykuły
-