• Medale dla "Ludzi czyniących dobro"

Medale dla "Ludzi czyniących dobro"

Medale dla "Ludzi czyniących dobro"

Prezes Fundacji TVN "nie jesteś sam" Bożena Walter została odznaczona medalem "Ludzi czyniących dobro". Przyznawanie takich medali to inicjatywa Gimnazjum nr 23 im. Ireny Sendlerowej w Warszawie. Gala rozdania odznaczeń odbyła się w 100-lecie urodzin "matki dzieci holokaustu". Wśród nagrodzonych znaleźli się ponadto małżonka prezydenta RP Maria Kaczyńska, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalski in. Medalami „Ludzi czyniących dobro“ odznaczeni zostali także: proboszcz parafii Matki Bożej Ostrobramskiej ks. prałat Zenon Majcher, prezes Fundacji Szalom Gołda Tencer, córka Ireny Sendlerowej Janina Zgrzembska, autorka jej biografii ,,Matka dzieci holokaustu" Anna Mieszkowska. Irena Sendlerowa - członkini Rady Pomocy Żydom „Żegota”, Sprawiedliwa Wśród Narodów Świata, Kawaler Orderu Orła Białego i Orderu Uśmiechu, która z warszawskiego getta uratowała około 2,5 tysiąca dzieci - urodziła się 15 lutego 1910 roku w Warszawie. Obchody setnej rocznicy tego wydarzenia zorganizowano pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.