• Najnowszy projekt Fundacji!

Najnowszy projekt Fundacji!

Najnowszy projekt Fundacji!

Fundacja planuje budowę Centrum Profilaktyki Nowotworów Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Obiekt ma być oddany w maju 2011 roku, na 10-lecie Fundacji. Centrum będzie przyjmować pacjentów z całej Polski. Powstanie nowoczesny, wolnostojący budynek o powierzchni 3 200 m2, w którym mieścić się będą przychodnie: profilaktyki raka piersi, układu rodnego (szyjki macicy), jelita grubego, górnego układu pokarmowego, profilaktyki skłonności genetyki (dziedziczność genów odpowiedzialnych za nowotwory – cytogenetyka), profilaktyki epidemiologii i prewencji nowotworów (zapobieganie rakowi płuc). Każdą z przychodni kierować będą wybitni, wyspecjalizowani w diagnostyce specjaliści. Pacjenci badani będą za pośrednictwem najnowocześniejszego sprzętu medycznego. Wizyty będą bezpłatne - refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Budowa Centrum jest zgodna z realizowanym przez Ministerstwo Zdrowia – Narodowym Programem Zwalczania Chorób Nowotworowych. Na budowę Centrum Fundacja TVN planuje przeznaczyć około 30 000 000,00 PLN. Projekt architektoniczny wykonał zespół Jacka Syropolskiego z Autorskiej Pracowni Architektury “Kuryłowicz & Associates”, z którą Fundacja TVN współpracowała przy odnawianiu klinik w Centrum Zdrowia Dziecka. Fundacja TVN będzie inwestorem przedsięwzięcia. Prace budowlane – na terenie Centrum Onkologii rozpoczęły się w maju tego roku. Obiekt ma być oddany do użytku w maju 2011 roku. Gotowy budynek Centrum Profilaktyki Nowotworów Fundacja TVN przekaże w zarządzanie Centrum Onkologii. Zobacz jak wyglądało wmurowanie aktu erekcyjnego.