Fundacja TVN m.in. angażuje się w pomoc młodym osobom, które zmagają się z zaburzeniami psychicznymi. Aby wesprzeć jej działania, firma Amazon zdecydowała się przekazać milion dolarów. Na co zostaną przeznaczone te pieniądze?

10 października obchodzimy wyjątkowe święto.

- Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego ze wzruszeniem przekazujemy Fundacji TVN na realizację programu "Zdrowie w głowie" milion dolarów - powiedziała w Dzień Dobry TVN Barbara Krystosiak, koordynatorka projektów społecznych Amazon.

Nasza rozmówczyni dodała, że pieniądze już trafiły na konto Fundacji. 

- Rozpoczęliśmy już wspólnie projekt "Zdrowie w głowie". Rozpoczęliśmy pierwsze remonty. Celem tego projektu społecznego jest powstanie komfortowych, nowoczesnych gabinetów psychiatrycznych i psychologicznych w szpitalach na terenie całej Polski - podkreśliła.

- Program "Zdrowie w głowie" zakłada wsparcie psychiatrii dziecięcej i powstanie komfortowych przestrzeni do przeprowadzania terapii psychologicznych i psychiatrycznych w szpitalach. Dodatkowo wszystkie placówki objęte programem "Zdrowie w głowie" zostaną wyposażone w książki, czytniki Kindle, tablety. Chcemy stworzyć przyjazne, edukacyjne przestrzenie. Tak, żeby dzieci mogły też odpoczywać, na chwilę oderwać się od terapii - tłumaczyła nasza rozmówczyni.

Fundacja TVN

Zapisz się do newslettera:

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z działaniami Fundacji TVN.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Fundację TVN z siedzibą w Warszawie przy ul. Wiertniczej 166 w celu otrzymywania newslettera.

Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych można znaleźć w Polityce prywatności.