• Martynka, lat 9

lat 9

Martynka
lat 9

Dziewięcioletnia Martynka cierpi na rdzeniowy zanik mięśni, którego istotą jest stopniowy zanik mięśni. SMA to choroba o podłożu genetycznym, prowadzi między innymi do problemów z poruszaniem się. Aktualnie jej leczenie polega na codziennej, intensywnej rehabilitacji. Są to ćwiczenia z fizjoterapeutą, basen i hipoterapia. Martynka i jej rodzice z ogromną nadzieją oczekują na decyzję Ministra Zdrowia w sprawie leczenia. Rok temu został zarejestrowany pierwszy lek na SMA, który nie wyleczy, ale zahamuje postęp choroby.

Poznaj nas