• Kacper, lat 10

lat 10

Kacper
lat 10

- Bo jak nie my, to kto? – śpiewał Kacper, który podbił Wasze serca swoim uśmiechem i optymizmem. Chłopiec cierpi na wrodzoną łamliwość kości. Jego kości są niezwykle podatne na złamania, które mogą następować nawet samoistnie. Chorobę zdiagnozowano u niego w pierwszym tygodniu po narodzinach na podstawie zdjęcia RTG, gdzie widoczne były świeże i zagojone złamania (ponad 26). Chłopiec porusza się na wózku inwalidzkim. Potrzebuje codziennej rehabilitacji. Kacper uwielbia śpiewać. Jest również kibicem piłki nożnej. – Może kiedyś, w przyszłości, będę trenerem którejś popularnej drużyny? – marzy chłopiec. Sam nie może zagrać w piłkę. Nie porusza się samodzielnie, a każdy gwałtowniejszy ruch może doprowadzić do bolesnych złamań kości. Kacper był bohaterem świątecznego wydania programu UWAGA! w 2015 r., brał także udział w nagrywaniu spotów dla fundacji.

Poznaj nas