• Solidarni z Azją

Solidarni z Azją

Solidarni z Azją

1 stycznia 2005 roku na antenie telewizji TVN rozpoczęła się błyskawicznie podjęta akcja pomocy na rzecz osób poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi i fali tsunami w Południowo-Wschodniej Azji. Akcję zainicjowała i zorganizowała nasza fundacja. 6 stycznia, w specjalnym programie "Solidarni z Azją", nadanym przez telewizję TVN, wypowiadali się ludzie, którzy przeżyli azjatycki kataklizm. Łączono się również z miejscami dotkniętymi klęską żywiołową oraz z organizatorami podobnych akcji pomocy zagranicą. Podczas akcji udało nam się zebrać 3 618 870,25 PLN, czyli ponad milion dolarów. Wpłat można było dokonywać na wydzielone przez fundację subkonto prowadzone przez BRE Bank S.A. Numer konta: BRE Bank SA OR/Warszawa nr 24 1140 1010 0000 2581 1800 1019. Można też było wysyłać SMS-y o treści "AZJA" pod stały numer 7126. Koszt wysłanego SMS-a to 1,22 zł. Od operatorów telefonii komórkowych fundacja miała otrzymać kwotę 1 zł na cel zbiórki, co oznacza, że firmy: IDEA, ERA, PLUS zrzekły się zysków. Obsługę informatyczną systemu SMS zapewniła firma DRQ, która również zrzekła się swojej prowizji na rzecz akcji. Już wkrótce dowiedzą się Państwo, jak zostały spożytkowane pieniądze podarowane przez naszych widzów.