1
-
  • Wielki Mecz 2018. Zwyciężyły dzieci!

    Nasi podopieczni

    Wielki Mecz 2018. Zwyciężyły dzieci!

    Z jednej strony Jurek Owsiak, a z drugiej Grzegorz Kajdanowicz. Każdy dowodził swoją armią. Placem boju była murawa stadionu przy Łazienkowskiej w Warszawie. A cel meczu szczytny: wsparcie zakupu karetki noworodkowej dla Kliniki Neonatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W pojedynku lepsza okazała się drużyna Owsiaka, która pokonała TVN w rzutach…

Artykuły

Wielki Mecz 2018. Zwyciężyły dzieci!

Z jednej strony Jurek Owsiak, a z drugiej Grzegorz Kajdanowicz. Każdy dowodził swoją armią. Placem boju była murawa stadionu przy Łazienkowskiej w Warszawie. A cel meczu szczytny: wsparcie zakupu karetki noworodkowej dla Kliniki Neonatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W pojedynku lepsza okazała się drużyna Owsiaka, która pokonała TVN w rzutach karnych.
Mecz rozpoczął się o 17.00. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:2 dla drużyny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Obie bramki dla drużyny WOŚP strzelił Łukasz Karda. Jednak kilka minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania drużyna Radosława Majdana wyrównała wynik. Najpierw do bramki przeciwnika trafił Piotr Świerczewski, a następnie Robert Stockinger.
O zwycięstwie w meczu zadecydowały rzuty karne. W tej części zdecydowanie lepsi okazali się być zawodnicy WOŚP. Do bramki TVN-u udało się trafić wszystkim czterem zawodnikom tej drużyny, którzy oddali strzał z 11 metrów: Sebastianowi Mili, Janowi Szczęsnemu, Dawidowi Błaszczykowskiemu oraz Ireneuszowi Jeleniowi. W drużynie TVN bilans bramek okazał się nieco gorszy. Pojedynek z bramkarzem WOŚP wygrali tylko Michał Mikołajczak i Marian Owerko. Tym samym pojedynek na karne zakończył się wynikiem 4:2. Na czele drużyn stali Grzegorz Kajdanowicz i Jurek Owsiak. Gospodarzami imprezy byli Agnieszka Woźniak-Starak i Filip Chajzer. - Każdy się nastawia na dobry wynik. Chcemy wygrać, nie będę ukrywał - zaznaczał przed meczem Owsiak. - Uważam, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowaną drużyną. Jestem, bardzo optymistycznie nastawiony - zapewniał z kolei Kajdanowicz.
Majdan kontra Lubański Wielki Mecz organizowany jest przez fundację TVN "Nie jesteś sam". Tegoroczna edycja wesprze zakup karetki noworodkowej dla Kliniki Neonatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W barwach TVN wystąpili między innymi: Jarosław Bieniuk, Mateusz Gessler, Robert Kantereit, Tomasz Karolak, Piotr Kraśko, Antoni Królikowski, Marcin Meller, Tomasz Sianecki, Andrzej Sołtysik oraz Jakub Wesołowski (bramkarz). Trenerem był Radosław Majdan - wieloletni zawodnik Pogoni Szczecin, reprezentant Polski w piłce nożnej. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy na boisku reprezentowali między innymi: Krzysztof Zalewski, Igor Herbut, Robert Biedroń, Sebastian Mila, Dawid Błaszczykowski, Tomasz "Titus" Pukacki. Honorowym trenerem drużyny WOŚP był Włodzimierz Lubański – reprezentant Polski w piłce nożnej, olimpijczyk i trener.

Artykuły
-