• Zimą stop bosym stopom!

Zimą stop bosym stopom!

Zimą stop bosym stopom!

To bardzo pomysłowa charytatywna akcja mająca na celu zakup zimowego obuwia dla najuboższych dzieci. Pieniądze na zakup butów pochodzą ze sprzedaży kalendarza “Gentelmani” z portretami 12 podziwianych i szanowanych aktorów i dziennikarzy. Kalendarz kosztuje 59,90 zł, czyli tyle, co para butów. Można go kupić w sieci drogerii Rossmann. Fundacja patronuje tej akcji. Trzeba się w to włączyć! Akcja „zimą stop bosym stopom” jest organizowana po raz drugi. Poprzednio kalendarz zniknął z półek w przeciągu tygodnia. Dzięki temu można było kupić kilka tysięcy par butów dla dzieci z najuboższych rodzin z terenu calej Polski. Tym razem w zaproszono do współpracy kolejnych 12 dżentelmanów: Daniela Olbrychskiego, Bartka Świderskiego, Mateusza Damięckiego, Pawła Małuszyńskiego, Jacka Poniedziałka, Przemka Cypryańskiego, Tomasza Karolaka, Piotra Rubika, Maćka Zakościelnego, Roberta Więckiewicza, Roberta Gonerę, Tomasza Lisa Ci Panowie, choć zapracowani, biegający z planu na plan, znaleźli czas i całkowicie bezinteresownie zaangażowali się w akcję. Kalendarz będzie do nabycia w drogeriach ROSSMANN na terenie całego kraju od 17 grudnia 2007 r. Cena kalendarza to cena pary butów. Kupując ten kalendarz tak naprawdę nabywca kupuje buty dziecku, które ich nie ma - dlatego cena kalendarza to 59,90 pln. Kalendarz jest wyjątkowy także z tego względu, iż nie stanowi dodatku do żadnego czasopisma, nie jest prezentem dla VIP-ów. Każdy może go kupić, sprawiając prezent sobie i potrzebującemu dziecku. Organizatorem akcji jest Polski Czerwony Krzyż Kujawsko-Pomorski Zarząd Okręgowy w Bydgoszczy. Partnerem akcji jest Fundacja TVN ,,nie jesteś sam’’. Producentem kalendarza jest Olivier Janiak.