• Zostań dawcą szpiku

Zostań dawcą szpiku

Zostań dawcą szpiku

Trwa akcja pn. „Zostań dawcą”, której celem jest powiększenie bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego, a tym samym pomoc tysiącom osób chorych na białaczkę, oczekujących na przeszczepienie szpiku od dawców niespokrewnionych. Dopasowanie dawcy do biorcy to jak „szukanie igły w stogu siana”. Prawdopodobieństwo znalezienia „bliźniaka genetycznego” wynosi od 1:25000 do 1:kilku milionów. Dlatego im więcej osób w bazie, tym więcej chorych będzie miało szansę na powrót do zdrowia. Naszym partnerem w tej akcji jest Fundacja DKMS Polska – organizacja typu non-profit, największa w Polsce baza dawców komórek macierzystych. W ciągu dwóch dni po emisji ostatniego programu „Zielone Drzwi” w DDTVN, w bazie DKMS zarejestrowało się blisko 5000 osób. Ta liczba wciąż rośnie. Szczegółowe informacje: www.zostandawca.pl i www.dkms.pl Czesław Mozil wspiera akcję Fundacji TVN "nie jesteś sam". Zobacz materiał z Dzień Dobry TVN!