Fundacja TVN od lat pomaga lekarzom walczyć o zdrowie i życie pacjentów. Niedawno otrzymała list, w którym prof. Walentyna Balwierz poprosiła o pomoc w zakupie aparatu, który jest potrzebny w diagnostyce chorób nowotworowych.

List z apelem o pomoc do Fundacji TVN trafił prosto z krakowskiego szpitala. - Komórki nowotworowe mogą wędrować do różnych narządów, nawet do szpiku kostnego. Bardzo ważne jest, żeby wykryć je nawet w najmniejszej ilości - tłumaczyła na antenie Dzień Dobry TVN profesor hematologii i onkologii dziecięcej, Walentyna Balwierz.

- Zwykle komórki nowotworowe układają się w szpiku kostnym grupowo i wtedy można łatwo je wykryć w metodach standardowych - wyjaśniła ekspertka w rozmowie z Piotrem Wojtasikiem. - Często układy są rozproszone wśród zdrowych komórek i wtedy trudno je rozróżnić. Do tego służą metody immunocytochemiczne - podkreśliła. Właśnie do takich badań potrzebna była aparatura, o którą pani profesor poprosiła Fundację TVN.

Dzięki zakupionemu sprzętowi zespół szpitala będzie mógł jednocześnie wykonać badanie dla większej liczby pacjentów w krótszym czasie

List, który nadszedł z krakowskiego szpitala poruszył Fundację TVN, ale do spełnienia prośby potrzebny był sponsor, którym już po raz kolejny okazał się Amazon. - Bez wahania udzieliliśmy wsparcia - wyjaśniła Basia Krystosiak, która odpowiada w Amazon za działania filantropijne.

Wrzesień jest bardzo szczególnym miesiącem w onkologii dziecięcej. Aby okazać wsparcie i solidarność z małymi pacjentami chorującymi onkologicznie, pracownicy Amazon na całym świecie przychodzą do pracy w piżamach. Co czują, kiedy widzą, że ich akcje, choć mogą wydawać się niewielkim gestem, przynoszą ogromne korzyści? - Czujemy dumę, cieszymy się, że możemy pomagać każdego roku od 7 lat - wyjaśniła jedna z pracownic marki.

Zobacz wideo na stronie dziendobry.tvn.pl.

Fundacja TVN

Zapisz się do newslettera:

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z działaniami Fundacji TVN.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Fundację TVN z siedzibą w Warszawie przy ul. Wiertniczej 166 w celu otrzymywania newslettera.

Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych można znaleźć w Polityce prywatności.