Projekt Zdrowie w głowie

Fundacja TVN realizuje społeczny projekt „Zdrowie w głowie”, którego celem jest stworzenie gabinetów psychologiczno - psychiatrycznych w szpitalach na terenie całej Polski. Będą to miejsca w placówkach dla dzieci i dla dorosłych przeznaczone do spotkań psychologów, terapeutów i lekarzy psychiatrów z pacjentami i ich rodzinami.

Dlaczego warto wspierać akcję #zdrowiewgłowie

Dane dotyczące zdrowia psychocznego dzieci są zatrważając:

• 50% uczniów ma objawy kryzysu psychicznego

• 2031 prób samobójczych dzieci i młodzieży do 18. roku życia w 2023 r.

• 150 prób samobójczych zakończyło się zgonem

Przedstawione dane pochodzą ze źródeł:

Raport Fundacji GrowSPAC na temat samobójstw dzieci w oparciu o dane z Wojewódzkich Komend Policji i Komendy Stołecznej

tvn24.pl