Projekt "Zdrowie w głowie" ma na celu stworzenie gabinetów psychologiczno-psychiatrycznych w szpitalach na terenie całej Polski. Będą to miejsca przeznaczone do spotkań specjalistów i ich pacjentów. Na jakim etapie jest projekt? O tym w programie Dzień Dobry TVN opowiedziały prezes Fundacji TVN, Katarzyna Kolenda-Zaleska i projektantka wnętrz, Dorota Szelągowska.

Fundacja TVN realizuje społeczny projekt "Zdrowie w głowie", którego celem jest stworzenie gabinetów psychologiczno-psychiatrycznych w szpitalach na terenie całej Polski. Będą to miejsca w placówkach dla dzieci i dorosłych przeznaczone do spotkań psychologów, terapeutów i lekarzy psychiatrów z pacjentami oraz ich bliskimi.

- W szpitalach nie ma miejsc, żeby psycholog lub psychiatra mógł jakkolwiek porozmawiać z dzieciakami, tam się skupiają na ratowaniu życia. Bardzo dużym elementem w procesie zdrowienia, przetrwania jest zajęcie się dziećmi, ich rodzicami, [...] chodzi o to, żeby ten projekt pączkował, żeby było miejsce, gdzie lekarze mają gdzie pracować. Zaczynamy od Łodzi - tłumaczyła Dorota Szelągowska w rozmowie z reporterem Dzień Dobry TVN Piotrem Wojtasikiem.

- To będzie ładne, przyjazne miejsce, bo to ma znaczenie, żeby to miejsce było przyjazne - dodała prezes Fundacji TVN, Katarzyna Kolenda-Zaleska.

Zobacz całą rozmowę w materiale wideo na stronie dziendobry.tvn.pl.

Fundacja TVN

Zapisz się do newslettera:

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z działaniami Fundacji TVN.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Fundację TVN z siedzibą w Warszawie przy ul. Wiertniczej 166 w celu otrzymywania newslettera.

Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych można znaleźć w Polityce prywatności.