W związku z zakończeniem kadencji dotychczasowego zarządu Fundacji TVN, przypadającym na 14 kwietnia br., Rada Fundacji TVN podjęła decyzję o mianowaniu nowych członków zarządu. Katarzyna Kolenda-Zaleska, dotychczasowa prezes Fundacji TVN, zakończyła swoją 8-letnią kadencję. Z początkiem maja nowe stanowisko łączące funkcje prezesa i dyrektora zarządzającego Fundacji obejmie Zuzanna Lewandowska. Rada Fundacji TVN powołała również do zarządu Rafała Ogrodnika oraz Jana Mroza.

Powołanie nowego składu zarządu Fundacji TVN zbiega się z końcem kadencji poprzedniego. Z dniem 14 kwietnia 2024 r. skończyła się kadencja Katarzyny Kolendy-Zaleskiej jako prezes Fundacji TVN. Z początkiem maja 2024 r. funkcję prezes zarządu Fundacji TVN przejmie Zuzanna Lewandowska. Jednocześnie, do nowego zarządu powołani zostali również: Rafał Ogrodnik, CFO i COO Warner Bros. Discovery w Polsce oraz Jan Mróz, Vice President – Communication & Public Affairs Warner Bros. Discovery w Polsce. Rafał Ogrodnik pełnił już wcześniej funkcję członka zarządu Fundacji. W nowym zarządzie będzie odpowiedzialny za obszar finansowy. Z kolei Jan Mróz będzie wspierał Fundację w obszarach komunikacji i PR oraz we współdziałaniu z TVN Warner Bros. Discovery w zakresie projektów CSR-owych.

“Chciałabym bardzo podziękować Kasi Kolendzie-Zaleskiej za całą dotychczasową pracę na rzecz Fundacji TVN, za jej ogromne zaangażowanie w realizację wieloletnich projektów charytatywnych. Dzięki nim tysiące potrzebujących otrzymało wsparcie, co dało podopiecznym Fundacji oraz ich rodzinom nadzieję, a nam powód do dumy, że możemy uczynić świat choć trochę lepszym miejscem. Fundacja pod przewodnictwem Kasi zaangażowała się w i rozwinęła flagowy projekt „Zdrowie w głowie”, współfinansując budowę Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży przy Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” oraz remontując gabinety psychologiczne i psychiatryczne w różnych regionach w Polsce” – podkreśla Kasia Kieli, przewodnicząca Rady Fundacji TVN oraz President & Managing Director Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN.

“Praca dla Fundacji TVN to był dla mnie zaszczyt i niezwykle poruszające, pełne pokory doświadczenie pomagania tym, którzy tej pomocy są pozbawieni. Dziękuję całemu zespołowi Fundacji za wielkie serce, a w moim sercu zawsze będzie Fundacja TVN” – mówi Katarzyna Kolenda-Zaleska, dotychczasowa prezes Fundacji.

Nowa prezeska Fundacji TVN, Zuzanna Lewandowska, jest managerką i przedsiębiorczynią społeczną. Do lipca 2022 była wiceprezeską zarządzającą i dyrektorką programową w ramach Grupy Filantropijnej Gazety Wyborczej. Jest doradczynią World Woman Foundation USA, z którą współtworzy doroczną konferencję na temat przywództwa w Davos/WEF, współzałożycielką międzynarodowych inicjatyw edukacyjnych dla młodzieży oraz w dziedzinie zrównoważonego biznesu. W poprzednich latach pracowała jako konsultantka nad projektami rządowymi w USA, m.in. przy projekcie „Obamacare". Była także dyrektorką projektów specjalnych i współpracy zagranicznej w Fundacji „Przekrój”. Jest absolwentką University of Cambridge, Lancaster University i Uniwersytetu Warszawskiego oraz stypendystką Leadership Academy for Poland (2016), Aspen Institute CE (2017) oraz Swedish Institute (2021).

“Z radością witam w roli nowej prezes zarządu Fundacji TVN Zuzannę Lewandowską. Zuzanna wnosi wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu i współpracy z fundacjami w Polsce i za granicą. Jestem pewna, że przyczyni się ono do dalszego, dynamicznego rozwoju Fundacji” – dodaje Kasia Kieli.

Fundacja TVN jest głównym filarem działań charytatywnych i CSR-owych TVN Warner Bros. Discovery. Od początku swojego istnienia realizuje ważne inicjatywy społeczne i przedsięwzięcia dobroczynne oraz projekty infrastrukturalne o dużej skali, takie jak budowa Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży przy Instytucie-Pomniku Centrum Zdrowia Dziecka. Od momentu powstania w 2001 roku, Fundacja pozyskała i przekazała na realizację celów charytatywnych ponad 350 mln złotych. Pomoc indywidualną od Fundacji otrzymało do tej pory ponad 30 tysięcy osób, w większości dzieci. Fundacja TVN jest organizacją pożytku publicznego cieszącą się w Polsce wielkim zaufaniem społecznym. Według danych Ministerstwa Finansów z 2022 roku, Fundacja znajduje się w czołówce wszystkich instytucji OPP, na które podatnicy w naszym kraju przekazują swoje 1,5% podatku.

Fundacja TVN

Zapisz się do newslettera:

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z działaniami Fundacji TVN.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Fundację TVN z siedzibą w Warszawie przy ul. Wiertniczej 166 w celu otrzymywania newslettera.

Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych można znaleźć w Polityce prywatności.