• 100 tysięcy złotych dla Centrum Zdrowia Dziecka

100 tysięcy złotych dla Centrum Zdrowia Dziecka

100 tysięcy złotych dla Centrum Zdrowia Dziecka

Fundacja TVN „nie Jesteś Sam” przekazała dziś Centrum Zdrowia Dziecka 100 tysięcy złotych. Środki te zostaną przeznaczone na zakup wymazówek do testów na obecność koronawirusa, środków ochrony indywidualnej oraz środków do dezynfekcji.  Fundacja TVN od lat zaangażowana jest w pomoc Centrum Zdrowia Dziecka. Przeprowadziła remonty prawie wszystkich klinik w budynku głównym oraz wybudowała Klinikę Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych. Kupuje także potrzebny szpitalowi najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dotychczas przekazała na rzecz Centrum Zdrowia Dziecka około 50 000 000 PLN. Dziś, gdy skuteczna walka z koronawirusem stała się dla nas wszystkich priorytetem, fundacja wesprze działania ochronne na rzecz małych pacjentów, rodziców oraz personelu medycznego. Za przekazaną kwotę 100 tysięcy złotych szpital zakupi wymazówki do wykonywania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 . Na liście potrzebnych materiałów znajdują się także m.in. maseczki, odzież ochronna, okulary lekarskie czy preparaty do dezynfekcji.