• Akcja z „UWAGĄ!"

Akcja z „UWAGĄ!"

Akcja z „UWAGĄ!"

W grudniowej akcji naszej Fundacji przeprowadzonej przez redakcję programu „UWAGA!“ udało się zebrać 2 mln 650 tys. złotych. Dzięki SMS-om od Państwa pomożemy m.in. dzieciom z różnymi odmianami dystrofii mięśni i z wrodzoną łamliwością kości. W tym roku, dzięki Państwu pomożemy m.in.: - Braciom Bartkowi i Mateuszowi, którzy chorują na dystrofię mięśni typu D. To choroba genetyczna, która przejawia się powolnym zanikiem mięśni, wczesnym inwalidztwem, a później niewydolnością oddechową. - Dorocie Kąckiej, która od urodzenia cierpi na wrodzoną łamliwość kości. Jest to choroba genetyczna i na chwilę obecną nieuleczalna. Skutkiem tej choroby są częste złamania. – Zuzi Machecie, która cierpi na bardzo rzadką chorobę: dystroficzne, pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Dziewczynka wymaga stałej opieki. Jej mama zrezygnowała z pracy. „Nie zdarza mi się już płakać. Pewnego dnia w szpitalu brakło mi łez i tak już zostało. Wszystko, co trzeba zrobić, robię z automatu, bo wiem, że muszę. Inaczej bym zwariowała. Pamiętam jak w szpitalu stałam rozbita nad łóżeczkiem Zuzi. Położna powiedziała mi wtedy, że to dziecko musi mieć bardzo silną matkę. Bo jeżeli matka nie będzie silna, to dziecko sobie nie poradzi w życiu. I ta siła przyszła z czasem“ – mówi Sylwia Macheta, mama Zuzi. - Monice Osińskiej, która zmaga się z wrodzoną łamliwością kości. Dziewczyna w okresie niemowlęcym nie była przytulana i noszona na rękach. Jej kości były tak wiotkie, że każde dotknięcie groziło złamaniem. Następne lata nie zmieniły jej sytuacji znacząco. Każde uderzenie, za mocne ściśniecie groziło, i nadal grozi, bolesnym urazem. Zobacz więcej info na stronie programu UWAGA!