• Domy Dziecka w Morągu i Stalowej Woli

Domy Dziecka w Morągu i Stalowej Woli

Domy Dziecka w Morągu i Stalowej Woli

Domy dziecka, skoro już istnieją, nie mogą być ponure. Od szarych ścian rodzą się szare myśli. Fundacja wyremontowała i wyposażyła dwa domy dziecka. W 2005 roku, wespół z programem “UWAGA!”, rozpoczęliśmy zbiórkę pieniędzy na domy dziecka w Stalowej Woli i w Morągu. Zebrano ponad 3 miliony zł. Większość pieniędzy została przeznaczona na remont placówki w Morągu, która diametralnie zmieniła swój wygląd. Dom Dziecka był remontowany etapami. W pierwszej kolejności odnowiono część mieszkalną. Dziewczętom zamontowano w świetlicy upragnione lustra do tańca. Jednak stara część budynku, w tym kuchnia, odstraszała szarością. Postanowiliśmy i ją odrestaurować i wyposażyć w nowe sprzęty. 8 listopada 2008 roku Bożena Walter odebrała wyremontowany budynek. Domy dziecka skoro już istnieją, nie mogą być ponure. Od szarych ścian rodzą się szare myśli. Bardzo Państwu dziękujemy za pomoc. "Fundacja nie jest w stanie wszystkich przytulić, ale to, co udało się zrobić dzięki Państwu też jest dobrą rzeczą w życiu tych dzieci” – powiedziała w “UWADZE!” Bożena Walter, prezes Fundacji TVN “Nie jesteś sam”. Kilkakrotnie odwiedziliśmy naszych podopiecznych. Tych w Morągu i tych w Stalowej Woli. Na miejscu ustalaliśmy, jakie są ich potrzeby. Dom Dziecka w Stalowej Woli od początku był w dużo lepszej kondycji niż placówka w Morągu. Wyposażyliśmy go w nowe meble, sprzęt AGD i komputery. Teraz jego podopieczni, oprócz opiekuńczych wychowawców, mają też prawie wszystko, co niezbędne do codziennego życia.

Akcja: Świąteczna akcja Uwagi! TVN i Fundacji