1
-
  • Dorota Wellman stworzyła swojego misia. Pluszak ma specjalne znaczenie. "Dziewczynka to jest siła"

    Nasi podopieczni

    Dorota Wellman stworzyła swojego misia. Pluszak ma specjalne znaczenie. "Dziewczynka to jest siła"

    "Podaruj Misia" to wyjątkowa akcja charytatywna, którą Fundacja TVN organizuje już po raz 16. W tym roku wszystkie pieniądze zebrane ze sprzedaży maskotek zostaną przekazane na budowę pierwszego w Polsce Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Prowadząca Dzień Dobry TVN Dorota Wellman stworzyła swojego pluszaka o imieniu Dorotka. Jak zdradziła, niesie…

Artykuły

Dorota Wellman stworzyła swojego misia. Pluszak ma specjalne znaczenie. "Dziewczynka to jest siła"

"Podaruj Misia" to wyjątkowa akcja charytatywna, którą Fundacja TVN organizuje już po raz 16. W tym roku wszystkie pieniądze zebrane ze sprzedaży maskotek zostaną przekazane na budowę pierwszego w Polsce Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Prowadząca Dzień Dobry TVN Dorota Wellman stworzyła swojego pluszaka o imieniu Dorotka. Jak zdradziła, niesie on ze sobą wyjątkowy przekaz dla dziewczynek.

"Podaruj Misia"

Fundacja TVN od 16 lat organizuje akcję charytatywną "Podaruj Misia". Zabawki zostały stworzone przez największe polskie gwiazdy i osobowości telewizyjne we współpracy ze znanymi projektantami. Nasza prowadząca Dorota Wellman od dawna wspiera inicjatywę fundacji.

- Misie trzeba kupować, bo wspomagają potrzebujących. Czy w ogóle wyobrażają sobie państwo coś milszego niż miś w prezencie? Przecież to jest skojarzenie z dzieciństwem, z bezpieczeństwem, z babcią, z fajnym domem, więc misie są bardzo ważne. Nie ma Bożego Narodzenia bez misia - podkreśliła Dorota Wellman w rozmowie z Karoliną Kalatzi z dziendobry.tvn.pl.

Pieniądze, które zostaną zebrane w ramach akcji "Podaruj Misia", w tym roku wesprą szczególny cel - budowę Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży przy Centrum Zdrowia Dziecka.

- Walczymy z problemem zdrowia psychicznego wśród najmłodszych. Nie ma takiego miejsca, gdzie mogliby uzyskać pomoc. Teraz to miejsce będzie. I to dzięki wam, i trochę nam. Właściwie nie ma fachowców, jest ich mało i trudno się dostać do psychiatry. Nie ma miejsca na leczenie, np. takie długotrwałe. Nie ma miejsca wykwalifikowanego, specjalistycznego, w którym młodsze dzieci i troszkę starsze i nastoletnia młodzież uzyskałaby pomoc, więc musimy to zrobić sami, skoro państwo tego nie robi - stwierdziła prowadząca Dzień Dobry TVN.

Dorotka - miś Doroty Wellman

Miś Wellman o imieniu Dorotka jest ubrany w sportowy strój. Dziennikarka wyjaśniła, że ma on specjalne znaczenie.

- Dorotka jest taką "joł, joł" dziewczynką, dresiarą, bo dziewczynki też mogą chodzić w jeansach, też mogą chodzić po płotach, też mogą grać w piłkę nożną. Nikt nam nie będzie mówił, czego nam nie wolno. Więc jest taką wyzwoloną dziewczynką w jeansach i w bluzie z kapturem - tłumaczyła Dorota.

Jej intencją było podkreślenie, że dziewczynki i chłopcy maja równe prawa. - Naprawdę ta dziewczyńskość i kobiecość nie jest tylko w tiulowej spódnicy. Jest w jeansach i w spódniczce, i w sukience, i w długich, i w krótkich włosach. Nie ma to żadnego znaczenia. Dziewczynka to jest siła - podsumowała prowadząca Dzień Dobry TVN.

Limitowaną, świąteczną edycję pluszaków można kupić od 1 grudnia w drogeriach Rossmann w całej Polsce. 6 grudnia misie Fundacji TVN będą sprzedawane również na rogu ulic Hożej i Marszałkowskiej, pod siedzibą Dzień Dobry TVN.

Więcej na stronie dziendobry.tvn.pl.

Akcja: Kup misia
-