• Dzieci karmione pozajelitowo będą miały nowy Oddział w Krakowie

Dzieci karmione pozajelitowo będą miały nowy Oddział w Krakowie

Dzieci karmione pozajelitowo będą miały nowy Oddział w Krakowie

Okrągły miesiąc zbieraliśmy pieniądze na budowę oddziału szpitalnego dla chorych dzieci, które nie mogą normalnie jeść i są karmione pozajelitowo. Dzięki Państwa zaangażowaniu zgromadziliśmy 1 714 615 zł. Dziękujemy! Oddział Leczenia Pozajelitowego Dzieci będzie utworzony w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Do tej pory dzieci z takim problemem mogły być leczone jedynie w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Akcję telewizyjną prowadził program “UWAGA!”, a wsparł ją m.in. supersiłacz i lider “Tańca z Gwiazdami” Mariusz Pudzianowski. Reporteży “UWAGI!” opowiedzieli historie trzech chorych chłopców - Piotrusia, Alana i Łukasza - którzy mieszkają w Polsce południowej, i wiele razy, w momentach zagrożenia życia, musieli z rodzicami jechać po pomoc do Warszawy. Teraz, gdy powstanie oddział w Krakowie, ryzyko takiej podróży, podczas której liczy się dosłownie każda minuta, będzie wielokrotnie mniejsze.

Akcja: Remonty szpitali