• Dzieci karmione pozajelitowo mogą być już leczone w Krakowie

Dzieci karmione pozajelitowo mogą być już leczone w Krakowie

Dzieci karmione pozajelitowo mogą być już leczone w Krakowie

Po wielu miesiącach prac adaptacyjnych w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie-Prokocimiu otwarty został Oddział Leczenia Żywieniowego. Fundacja TVN “nie jesteś sam” jest głównym sponsorem Oddziału. 11- łóżkowy Oddział powstał z myślą o dzieciach, które z różnych przyczyn nie mogą być żywione w sposób naturalny. Do tej pory tacy pacjenci na specjalistyczne konsultacje musieli jeździć do CZD w Warszawie. Teraz chorzy z południowej Polski będą mogli leczyć się w Krakowie. W przypadku pacjentów żywionych pozajelitowo istnieje duże ryzyko wystąpienia ogólnego zakażenia organizmu, dlatego szybkie dotarcie do specjalistycznej placówki jest niezwykle ważne, liczy się dosłownie każda minuta. Reporterzy “UWAGI!”, z którymi rok temu prowadziliśmy akcję SMS-ową, opowiedzieli historie trzech naszych podopiecznych - Piotrusia, Alana i Łukasza - którzy mieszkają w Polsce południowej, i wiele razy, w momentach zagrożenia życia, musieli z rodzicami jechać po pomoc do Warszawy. Teraz, gdy jest już Oddział w Krakowie, groźba, że nie zdążą na czas będzie wielokrotnie mniejsza. Oddział nie powstałby gdyby nie pomoc sponsorów, szczególnie naszej fundacji. Akcja pod hasłem "Pomagamy dzieciom odżywianym pozajelitowo" spotkała się z ogromnym zainteresowaniem społecznym, a z pieniędzy zebranych przez fundację udało się przeprowadzić prace budowlane, zakupić specjalistyczny sprzęt do Oddziału Leczenia Żywieniowego, ale także zmodernizować Pracownię Scyntygrafii. Podczas akcji SMS-owej pod hasłem "Pomagamy dzieciom odżywianym pozajelitowo" zebraliśmy - 1 714 615 zł. Akcję telewizyjną prowadził program “UWAGA!”, a wsparł ją m.in. supersiłacz i lider “Tańca z Gwiazdami” Mariusz Pudzianowski.

Akcja: Remonty szpitali