• Klinika Rehabilitacji w ICZMP w Łodzi na 15-lecie Fundacji

Klinika Rehabilitacji w ICZMP w Łodzi na 15-lecie Fundacji

Klinika Rehabilitacji w ICZMP w Łodzi na 15-lecie Fundacji

To jedno z najważniejszych miejsc dla dzieci potrzebujących rehabilitacji. Klinika pomaga małym pacjentom z całego kraju, ale od blisko 30 lat nie była remontowana. Dzięki Fundacji TVN ”nie jesteś sam” udało się zebrać potrzebne środki i stworzyć miejsce rehabilitacji o najwyższym światowym standardzie. W klinice znajdują się sale gimnastyczne, gabinety lekarskie, baseny i najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Remont przebiegł błyskawicznie, pochłonał 22 miliony pln, które w dużej mierze pochodzą z akcji smsowych z udziałem naszych widzów. Dziękujemy! To piękny i nowoczesny obiekt. Czekali na niego i pacjenci, i personel medyczny, który pamięta czasy agonii kliniki. - Rocznie z pomocy Kliniki korzystało około 2500 tysiąca dzieci. Niestety, w ostatnich latach z uwagi na zły stan tego miejsca, liczba pacjentów zmniejszyła się ponad 10-krotnie - rocznie przyjmowaliśmy zaledwie około 200 pacjentów. Wierzę, że dzięki remontowi i wsparciu Fundacji TVN Klinika powróci do czasów swojej świetności i stanie się miejscem tętniącym życiem – powiedział prof. Maciej Banach, Dyrektor ICZMP w Łodzi. Rehabilitacja dzieci jest jednym z priorytetów Fundacji TVN od początku jej działalności. W Polsce jest bardzo dużo dzieci z DPM (dziecięcym porażeniem mózgowym), zespołem Downa czy chorobami nowotworowymi, które wymagają stałej rehabilitacji. Dzięki nowej Klinice i profesjonalnemu zespołowi będzie to możliwe. Jestem dumna, że udało nam się stworzyć tak wyjątkowe miejsce dla chorych dzieci, ich rodziców i pracujących w nim lekarzy – powiedziała podczas uroczystości otwarcia placówki Bożena Walter, Prezes Fundacji TVN. Najnowsze przedsięwzięcie Fundacji TVN "nie jesteś sam" jest także zwieńczeniem 15-letniej kadencji założycielki fundacji Pani Prezes Bożeny Walter. Po rezygnacji Bożeny Walter nowym Prezesem Zarządu Fundacji została Katarzyna Kolenda-Zaleska, dziennikarka „Faktów” TVN. To dla mnie wielki zaszczyt, że mogę kontynuować tak piękną i potrzebną inicjatywę. Przez 15 lat swojej działalności Fundacja TVN pokazała, że pomaganie ma sens. Udało się zmienić życie tysięcy chorych dzieci, ich rodzin oraz wyremontować wiele klinik i oddziałów szpitalnych. Profil działalności Fundacji TVN nie ulegnie zmianie, a ja wraz z całym zespołem Fundacji TVN dokonam wszelkich starań, aby kolejne dzieci nie pozostały bez opieki i wracały do zdrowia – powiedziała Katarzyna Kolenda-Zaleska, Prezes Fundacji TVN „nie jesteś sam”. Od 2001 roku, czyli początku swojej działalności, Fundacja TVN „nie jesteś sam” przekazała na wsparcie chorych dzieci, remonty szpitali, klinik oraz zakup sprzętu medycznego blisko 250 milionów złotych.

Akcja: Remonty szpitali