• Otwarcie Kliniki w CZD

Otwarcie Kliniki w CZD

Otwarcie Kliniki w CZD

Dzięki Fundacji TVN przebudowano Klinikę Pediatrii i Żywienia Centrum Zdrowia Dziecka. Uroczyste otwarcie Kliniki odbyło się 31 lipca 2012, czyli już rok po rozpoczęciu prac remontowo-budowlanych. Koszt przedsięwzięcia to ponad 30 mln zł. Projekt budynku wykonała pracownia JEMS Architekci. Zawierał on całkowitą przebudowę budynku z lat 70. Wyburzono ściany wewnętrzne, powiększając sale chorych. Małe, ciasne, ponure pokoje i pomieszczenia to już historia. „Minął rok i mamy zupełnie inną rzeczywistość - mówiła Bożena Walter podczas otwarcia obiektu. – Bardzo się staraliśmy, żeby, jak najszybciej mogli wejść tutaj lekarze ze swoimi małymi pacjentami z całej Polski“ – dodała. Zmodernizowane zostały wewnętrzne patia z drewnianymi pomostami, wymieniono instalację hydrauliczną, elektryczną, wentylacyjną, klimatyzacyjną oraz gazów medycznych. Nowa klinika zyskała przeszklone ściany działowe, duży hol z nowymi windami do przewozu pacjentów. Klinika jest kierowana przez prof. Janusza Benedykta Książyka. Zajmuje się całościową diagnostyką i leczeniem dzieci. Klinika jest wiodącym ośrodkiem zajmującym się leczeniem żywieniowym. Powstał w niej program żywienia pozajelitowego oraz dojelitowego dla pacjentów z całego kraju. Środki na przebudowę Kliniki Pediatrii zbieraliśmy przez rok. Bez Państwa pomocy nie udałoby się nam dokończyć przedsięwzięcia. Wszystkim dziękujemy za wsparcie!

Akcja: Remonty szpitali