1
-
  • WIELKI MECZ: karetka dla szpitala w Ustrzykach Dolnych

    Nasi podopieczni

    WIELKI MECZ: karetka dla szpitala w Ustrzykach Dolnych

    We wtorek 10 marca, na stadionie Legii przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie, odbyło się uroczyste przekazanie karetki Samodzielnemu Publicznemu Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Ustrzykach Dolnych. Karetka została zakupiona za pieniądze zebrane podczas Wielkiego Meczu WOŚP vs. TVN. - Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w Wielki Mecz i którzy grali…

Artykuły

WIELKI MECZ: karetka dla szpitala w Ustrzykach Dolnych

We wtorek 10 marca, na stadionie Legii przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie, odbyło się uroczyste przekazanie karetki Samodzielnemu Publicznemu Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Ustrzykach Dolnych. Karetka została zakupiona za pieniądze zebrane podczas Wielkiego Meczu WOŚP vs. TVN.
- Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w Wielki Mecz i którzy grali dla SPZOZ Ustrzyki Dolne – mówiła dziś na stadionie Legii w Warszawie Dorota Łukaszyk, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ustrzykach Dolnych i dodaje: -- Nie ukrywam, że mieszkamy w bardzo trudnym terenie, tych transportów jest bardzo wiele. Mamy szpital o podstawowych profilach, więc każdy transport, który ratuje ludziom życie, jest dla nas bezcenny.
Przekazany do Ustrzyk pojazd to ambulans specjalistyczny „S” z napędem 4x4. Jest to specjalnie dostosowany samochód Volkswagen Crafter, wyposażony m.in. w respirator transportowy, defibrylator, skaner żył czy pompę strzykawkową ze stacją dokującą. Wartość przekazanego pojazdu wynosi ponad 700 tys. złotych.
-Zeszłoroczny Wielki Mecz to była fantastyczna, sportowa przygoda, która przede wszystkim przyniosła tak konkretny efekt, jak fantastyczna, nowiutka karetka specjalistyczna dla Ustrzyk Dolnych. Jesteśmy dumni, że dziś udało się zrealizować to, co rozpoczynaliśmy sportową walką na tej murawie. Wtedy wygrała drużyna TVN, ale prawdziwymi zwycięzcami tego spotkania byli pacjenci szpitala w Ustrzykach Dolnych, którzy od dziś będą korzystali z nowoczesnego i doskonale wyposażonego ambulansu - powiedział Jerzy Owsiak, prezes zarządu WOŚP.
 Jest to już trzecia karetka kupiona dzięki tej inicjatywie. Poprzednie pojazdy trafiły do Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie oraz do Kliniki Neonatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
- To jest wspaniały dowód na to, że nie rywalizacja,  ale współdziałanie dają konkretne efekty. Dwie fundacje połączyły siły i oto mamy karetkę, która dla szpitala jest absolutnie niezbędna. W taki sposób buduje się wspólnotę w czasach podziałów.  W ten sposób buduje się więzi międzyludzkie, tworzy sieć wzajemnych połączeń. Ta karetka staje się symbolem. Solidarności i właśnie wspólnoty. Tylko razem możemy dokonać czegoś wielkiego i przede wszystkim dobrego. Mam nadzieję, że ten przykład będzie drogowskazem dla innych.  Od małych kroków warto zacząć budowanie na nowo więzi, które gdzieś zostały porozrywane - powiedziała Katarzyna Kolenda-Zaleska, prezes Fundacji TVN „Nie jesteś sam”.
Trzeci Wielki Mecz WOŚP vs. TVN odbył się we wrześniu 2019 roku na Stadionie Legii Warszawa. Porywające spotkanie, po wyrównanej walce, wygrała  drużyna TVN wynikiem 3:2. Bramki dla drużyny TVN strzelili Robert Stockinger (dwukrotnie) oraz Maciej Szczepanik. Strzelcami WOŚP byli Ireneusz Jeleń i Tomasz Iwan. W symbolicznym konkursie rzutów karnych 5:4 wygrała drużyna WOŚP.

Akcja: Wielki Mecz
-