• Aukcja w DDTVN zakończona

Aukcja w DDTVN zakończona

Aukcja w DDTVN zakończona

17.270 zł – tyle pieniędzy udało się zebrać “Dzień Dobry TVN” podczas aukcji 6 wyjątkowych przedmiotów podarowanych kiedyś naszej fundacji. Aukcja trwała 10 dni i odbywała się we współpracy z serwisem aukcyjnym Allegro. Jednym z wystawionych przedmiotów były rysunki Stanisława Lema. Ten kolekcjonerski rarytas został sprzedany za 8.400 zł. Oto, co licytowaliśmy: 1. Rysunki z autografem Stanisława Lema, jednego z najbardziej znanych pisarzy science-fiction na świecie! Pisarz na jednej kartce A4 wykonał 3 rysunki, które są komentarzem do "Dzienników gwiazdowych", jednego z najbardziej znanych utworów Stanisława Lema, napisanego pod koniec lat 50. Te rysunki, wraz z podpisem, przekazał nam w 2003 r. (3 lata przed śmiercią) w aukcji „Odnawiamy nadzieję”. To prawdziwy rarytas, zwłaszcza, że rysunki nie były dotąd publikowane. Do przedmiotu dołączony jest certyfikat Dzień Dobry TVN potwierdzający jego autentyczność. 2. Fragment rękopisu „Zdążyć przed Panem Bogiem”, najsłynniejszej książki znanej polskiej pisarki, reporterki I dziennikarki Hanny Krall, z autografem autorki i dedykacją! Hanna Krall ofiarowała fragment rękopisu (dwie strony A4) książki „Zdążyć przed Panem Bogiem”  w akcji „Odnawiamy nadzieję” w 2003 roku. Książka „Zdążyć przed Panem Bogiem” jest zapisem wywiadu z Markiem Edelmanem o tym, co działo się za murami żydowskiego getta oraz w obozach zagłady. To książka o eksterminacji Żydów i powstaniu w getcie warszawskim. Książka powstała w 1976 roku, a pierwsze wydanie książkowe ukazało się w 1977 roku. Do przedmiotu dołączony jest certyfikat Dzień Dobry TVN potwierdzający jego autentyczność. 3. Plakat przedstawiający popularnego aktora Pawła Małaszyńskiego, z autografem! Plakat wykonany na zlecenie stacji TVN (180 cm x 120 cm) przedstawia dwa wizerunki popularnego aktora, w zależności od tego pod jakim kątem patrzymy na plakat. Jeden to Paweł Małaszyński z serialu „Twarzą w twarz”, a drugi - to Paweł Małaszyński bez charakteryzacji, po prostu Małaszyński, w jakim kochają się tysiące Polek! Plakat opatrzony jest oczywiście podpisem aktora. Do przedmiotu dołączony jest certyfikat Dzień Dobry TVN potwierdzający jego autentyczność. 4. Kalendarz "Dżentelmeni 2008", do którego pozowali m.in. Pawel Małaszyński, Piotr Rubik, Robert Więckiewicz, Tomasz Lis i Maciej Zakościelny, z autografami wybranych dżentelmenów! To wyjątkowy kalendarz z wyjątkowymi dżentelmenami-gwiazdami, z którego dochód przeznaczony jest na rzecz Fundacji TVN "Nie jesteś sam", partnera akcji PCK „Zimą stop bosym stopom”. Do kalendarza "Dżentelmeni 2008", ofiarowanego przez producenta, dołączony jest certyfikat Dzień Dobry TVN potwierdzający autentyczność licytowanego przedmiotu i podpisów na nim złożonych. Do współpracy przy kalendarzu producent Olivier Janiak zaprosił 12 dżentelmenów: Bartka Świderskiego, Macieja Zakościelnego, Tomasza Lisa, Przemysława Cypryańskiego, Pawła Małaszyńskiego, Piotra Rubika, Roberta Więckiewicza, Mateusza Damięckiego, Roberta Gonerę, Jacka Poniedziałka, Daniela Olbrychskiego i Tomasza Karolaka. Ci wyjątkowi ludzie zgodzili się „oddać swoje twarze” dzieciom. Choć zapracowani znaleźli czas i całkowicie bezinteresownie zaangażowali się w akcję. 5. Złota Płyta zespołu Kombi pt. „Ślad”, z autografami! „ Ślad” to drugi album zespołu Kombii, wydany w 2007 roku. Pokrył się złotem zaledwie dwa tygodnie po premierze. Płyta „Ślad” jest naprawdę wyjątkowa i ważna dla zespołu. Premiera odbyła się 15.06.2007 r. Oficjalne wręczenie Złotej Płyty odbyło się podczas gali VIVA COMET AWARDS w październiku 2007 roku. Kombii to polski zespół pop rockowy, powołany do życia w 2003 roku przez Grzegorza Skawińskiego, Waldemara Tkaczyka i Jana Plutę. Członkowie zespołu złożyli swoje podpisy na tej płycie. 6. Platynowa Płyta dla Telewizji TVN za album Dody „Diamond Bitch”! Diamond Bitch (ang. Diamentowa suka) to pierwszy solowy album Dody wydany 27 lipca 2007 r. Na albumie znajduje się 12 piosenek. Album już dzień przed premierą uzyskał status Złotej Płyty (ponad 15 tys. sprzedanych egzemplarzy). Aktualnie album posiada certyfikat Platynowej Płyty, co oznacza, że jej nakład przekroczył 30 tys. egzemplarzy. Na krążku leży piórko w różowym, ulubionym, kolorze kontrowersyjnej piosenkarki Doroty „Dody” Rabczewskiej.