1
-
  • Bal Fundacji TVN 2022. Blisko 5 milionów złotych na Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży

    Nasi podopieczni

    Bal Fundacji TVN 2022. Blisko 5 milionów złotych na Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży

    Bal Fundacji TVN wrócił po trzyletniej przerwie. To jedno z największych i najbardziej prestiżowych charytatywnych wydarzeń. W trakcie tegorocznej gali zebrano blisko 5 milionów złotych. Bal Fundacji TVN W tym roku Bal Fundacji TVN został zorganizowany po raz 11. Przez ostatnie lata wydarzenie nie odbywało się ze względu na pandemię…

Artykuły

Bal Fundacji TVN 2022. Blisko 5 milionów złotych na Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży

Bal Fundacji TVN wrócił po trzyletniej przerwie. To jedno z największych i najbardziej prestiżowych charytatywnych wydarzeń. W trakcie tegorocznej gali zebrano blisko 5 milionów złotych.

Bal Fundacji TVN

W tym roku Bal Fundacji TVN został zorganizowany po raz 11. Przez ostatnie lata wydarzenie nie odbywało się ze względu na pandemię koronawirusa. - Zawsze te spotkania i bale charytatywne to są wyjątkowe wydarzenia, na które człowiek czeka wiele tygodni, bo zazwyczaj dowiaduje się w okresie wakacyjnym, że bal się odbędzie. Faktycznie po tej przerwie z takim większym podekscytowaniem się wraca. Tu się dzisiaj będą działy magiczne rzeczy - powiedziała Paulina Krupińska-Karpiel.

Gwiazdy z przyjemnością wspierają Fundację TVN swoją obecnością. - To jest niesamowity moment, niesamowici ludzie, ale też i cel, który jest niezwykle potrzebny. Cieszymy się, że właśnie tak można się w tym roku spotkać - powiedziała Małgorzata Rozenek-Majdan.

Zbiórka na Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży

W tym roku środki, które zostały zebrane w trakcie Balu Fundacji TVN zostaną przekazane na Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży.

- Bal, który jest po latach pandemii, bal, który jest w atmosferze okrutnej wojny, która się dzieje za naszą granicą, ale właśnie dlatego myślę, że jest tak ważny. Jest ważny, ponieważ my się spotykamy tu w konkretnym celu. My się tu spotykamy po to, żeby zbierać pieniądze na fundację. W tym roku cel jest bardzo jasny, jest to Centrum Psychiatrii Dziecięcej - powiedziała Kasia Kieli.

Wsparcie dzieci i młodzieży w walce o zdrowie psychiczne jest niezwykle ważne. Goście podkreślali, że ostatnie dwa lata obnażyły opiekę systemową w zakresie psychiatrii.

- Jest w tragicznej sytuacji. To bardzo dobry wybór fundacji, żeby właśnie tam skierować swoje środki - zaznaczyła Rozenek-Majdan.

Natomiast Paulina Krupińska-Karpiel dodała: "Od wielu, wielu lat już mamy dzwonek alarmowy, bo psychiatria i psychologia dziecięca bardzo, ale to bardzo kuleje. Zawsze jest za mało łóżek, za mało miejsc, gdzie dzieci mogą dostać pomoc. Jest obecnie wielki kryzys jeśli chodzi o liczebność specjalistów, którzy zajmują się tą profesją".

Bal Fundacji TVN 2022. Ile pieniędzy udało się zebrać?

Podczas tegorocznej gali na konto Fundacji TVN wpłynęło 2,9 miliona złotych w tym milion złotych od firmy Amazon. Do tego dochodzą inne darowizny. Tym samym w czasie 11. charytatywnego Balu Fundacji TVN udało się zebrać blisko 5 milionów złotych.

Artykuły
-