• Dyplom "Europejczyk Roku 2010"

Dyplom "Europejczyk Roku 2010"

Dyplom "Europejczyk Roku 2010"

Bożena Walter, prezes Fundacji TVN „nie jesteś sam” otrzymała tytuł „Europejczyka roku 2010” w kategorii społecznik. Wraz z nią tytuł „Europejczyka” otrzymali: ks. Adam Boniecki, Ryszard Kalisz oraz Janusz Gajos. Dyplomy „Europejczyka Roku“ przyznaje Fundacja Państwo Obywatelskie oraz redakcja miesięcznika "Monitor Unii Europejskiej". Piotr Bajor z kapituły przyznającej dyplomy podkreślił, że nagroda przyznawana jest za wybitne zasługi dla dorobku kraju i Europy. Dyplom przyznawany jest od sześciu lat. Wcześniej wyróżnieni nim zostali m.in. prof. Bronisław Geremek, Władysław Bartoszewski, prof. Jerzy Buzek, Jurek Owsiak, Tomasz Lis, Krystyna Janda.