• Fundacja TVN przekazuje 1 mln zł na zakup testów dla szpitali

Fundacja TVN przekazuje 1 mln zł na zakup testów dla szpitali

Fundacja TVN przekazuje 1 mln zł na zakup testów dla szpitali

Fundacja TVN „Nie Jesteś Sam” przeznaczy milion złotych na zakup testów diagnostycznych wykrywających koronawirusa. Dzięki temu szpitale i inne placówki medyczne będą mogły bezpłatnie wykonać w laboratoriach firmy Warsaw Genomics aż 2500 badań realizowanych w bardzo krótkim czasie - w ciągu 4-12 godzin od momentu dostarczenia próbki do uzyskania wyników. Tym samym Fundacja TVN „Nie Jesteś Sam” dołącza do koalicji wspierającej walkę z koronawirusem. To dowód solidarności i odpowiedzialności społecznej, który wszyscy dajemy w tym czasie. Dlaczego zdecydowaliśmy się skorzystać z pomocy Warsaw Genomics? Zespół Warsaw Genomics stanowią wybitni lekarze i naukowcy, których główną misją jest stworzenie i przekazanie pacjentom testów genetycznych opartych o najnowsze osiągnięcia światowej nauki. Od 20 marca firma realizuje w swoich laboratoriach do 1000 testów na wykrycie SARS-CoV-2 w ciągu doby. Wszystkie wykonywane są metodami molekularnymi rekomendowanymi przez WHO. Nasza fundacja od 19 lat wspiera rzeczowo i finansowo chore dzieci oraz osoby dorosłe. Wraz z darczyńcami pomogła do tej pory ponad 26 000 osób. Wspiera także polskie szpitale i placówki medyczne. Finansuje remonty oraz buduje kliniki i oddziały szpitalne. Kupuje również najnowocześniejszy sprzęt medyczny, rehabilitacyjny a także karetki pogotowia.