1
-
  • Honorowy Anioł dla Fundacji TVN i Bożeny Walter

    Nasi podopieczni

    Honorowy Anioł dla Fundacji TVN i Bożeny Walter

    Dziesięciu lekarzy i dziesięciu farmaceutów otrzymało nagrody "Aniołów", prestiżowe wyróżnienia przyznawane wybitnym specjalistom w swojej dziedzinie. Nagrodę specjalną, Anioła Honorowego, dostała Fundacja TVN "Nie jesteś sam" oraz Bożena Walter za jej stworzenie i prowadzenie przez 15 lat. Nagrodę odebrała Katarzyna Kolenda-Zaleska, która przejęła stery fundacji w kwietniu 2016 roku. -…

Artykuły

Honorowy Anioł dla Fundacji TVN i Bożeny Walter

Dziesięciu lekarzy i dziesięciu farmaceutów otrzymało nagrody "Aniołów", prestiżowe wyróżnienia przyznawane wybitnym specjalistom w swojej dziedzinie. Nagrodę specjalną, Anioła Honorowego, dostała Fundacja TVN "Nie jesteś sam" oraz Bożena Walter za jej stworzenie i prowadzenie przez 15 lat.
Nagrodę odebrała Katarzyna Kolenda-Zaleska, która przejęła stery fundacji w kwietniu 2016 roku.
- Przez ten rok moim głównym założeniem było "nie szkodzić" - stwierdziła, czyniąc aluzję do faktu, że dzięki pracy Bożeny Walter organizacja w chwili, gdy stawała na jej czele, działa świetnie.
Anioły Honorowe przyznawane są tym, którzy "w ponadstandardowy sposób przyczyniają się do wspierania ludzi chorych i potrzebujących pomocy, ale także placówek zdrowia, które wymagają stałego dofinansowania". W tym roku wśród nominowanych byli także: Fundacja "Mimo Wszystko" Anny Dymnej oraz Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
Organizatorem nagrody jest Fundacja Anioły Farmacji i Anioły Medycyny. Jej celem jest wspieranie relacji pacjent-lekarz-farmaceuta, a także pozytywnych działań w służbie ochrony zdrowia w Polsce. W Kapitule Fundacji zasiadają wybitne osobistości ze świata nauki, życia publicznego, uznane autorytety społeczne m.in. prof.dr hab.n.med. Witold Zatoński, prof.dr n. farm. Jerzy Pluta, Krystyna Kofta, Katarzyna Miller oraz pomysłodawca nagrody Adam Górczyński, redaktor naczelny i prezes Mody na Zdrowie. Przewodniczącym Kapituły jest prezes Polskiego Towarzystwa Lekarskiego prof. dr hab. n. med. Jerzy Woy-Wojciechowski. V jubileuszowa edycja nagrody odbyła się pod hasłem "Serce za Serce". Gala odbyła się w Filharmonii Narodowej. O prestiżową nagrodę przyznawaną przez pacjentów ubiegało się 100 farmaceutów i 100 lekarzy nominowanych przez fundację do ścisłego finału. W tym roku ponad 140 tys. pacjentów zgłosiło 5000 kandydatów.
By wesprzeć podopiecznych Fundacji TVN "nie jesteś sam", można wysłać o SMS o treści "POMOC" na numer 7126. Darowizny można przekazywać również przelewem online na stronie fundacja.tvn.pl. Wspierać można jednorazowo lub cyklicznie wraz z PayU. Wszystkie informacje znajdą Państwo TUTAJ: WPŁAĆ ONLINE

Artykuły
-