• Max Mara wspiera Fundację w pomocy dzieciom chorym na mukowiscydozę

Max Mara wspiera Fundację w pomocy dzieciom chorym na mukowiscydozę

Max Mara wspiera Fundację w pomocy dzieciom chorym na mukowiscydozę

W związku z nadchodzącym Bożym Narodzeniem firma Powierza Family Company Sp. z o.o., właściciel warszawskich salonów Max Mara, przeprowadzi akcję charytatywną na rzecz dzieci chorych na mukowiscydozę. Akcja potrwa od 01. do 31. grudnia. Firma przekaże 10 złotych od każdej sprzedanej w tym okresie rzeczy na zakup leków i sprzętu medycznego niezbędnych do leczenia mukowiscydozy. Dziękujemy i zachęcamy do zakupów. Mukowiscydoza jest najczęściej występującą chorobą genetyczną. Niestety wciąż jest to choroba nieuleczalna. Codzienność z mukowiscydozą to żmudna, uciążliwa I kosztowna terapia. Na szczęście wcześnie zdiagnozowana i właściwie leczona pozwala chorym cieszyć się życiem. Miesięczny koszt leczenia dziecka chorego na mukowiscydozę to blisko 4000 złotych. To znacznie przekracza możliwości finansowe przeciętnej polskiej rodziny. Tymczasem te leki są absolutnie niezbędne do normalnego funkcjonowania chorego. Fundacja TVN „nie jesteś sam” w 2005 roku postanowiła w sposób szczególny zająć się dziećmi chorymi na mukowiscydozę. Teraz także firma Powierza Family Company, we współpracy z z nami, podjęła akcję mającą na celu pomoc dzieciom z MUKO. W ubiegłych latach spółka P.F.C. wspierała między innymi fundację AKOGO Ewy Błaszczyk. (Więcej o działalności charytatywnej P.F.C. na stronie www.fashiongroup.pl.) Tym razem na cele charytatywne firma przeznaczy 10 złotych od każdej sprzedanej w grudniu rzeczy, we wszystkich warszawskich salonach Max Mara. Klienci salonów, przy zakupie otrzymają broszurę informacyjną o możliwości wsparcia Fundacji TVN „nie jesteś sam”. Max Mara liczy na wsparcie ze strony swoich klientów. O finale akcji poinformujemy Państwa w styczniu 2008 roku. więcej o mukowiscydozie w To zrobiliśmy: "Mukowiscydoza".