• Nagroda św. Kamila

Nagroda św. Kamila

Nagroda św. Kamila

Fundacja TVN „nie jesteś sam” przyznano Nagrodę Św. Kamila w kategorii „ Nagroda specjalna” W 2010 roku nagrody św. Kamila przyznano osobom i instytucjom, które w szczególny sposób wyróżniają się w udzielaniu pomocy matce i dziecku. Nasza fundacja otrzymała nagrodę w kategorii „Nagroda specjalna“ za realizowany projekt budowy pierwszego w Polsce Centrum Profilaktyki Nowotworowej. Nagroda św. Kamila, patrona chorych i pracowników służby zdrowia, została ustanowiona w 2007 roku z inicjatywy Ojców Kamilianów oraz Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej. Przyznawana jest z okazji Światowego Dnia Chorego, co roku w innej dziedzinie medycyny. W kategorii „ Instytucje, stowarzyszenia i organizacje będące wzorem opieki nad chorymi i ich rodzinami” nagrodę przyznano Fundacji „ Rodzić po ludzku”. Nagrodę w drugiej kategorii „ Pracownicy służby zdrowia z pasją realizujący swoją misję dla dobra chorych i cierpiących” otrzymał prof. Krzysztof Tomasz Niemiec, dyrektor Kliniki Położnictwa i Kliniki Zdrowia Kobiety w szpitalu Medicover w Warszawie. Jest ekspertem WHO i UNICEF w zakresie transmisji HIV od matki do dziecka. Laureatką w trzeciej kategorii „ Środki publicznego przekazu oraz twórcy życia publicznego promujący edukację zdrowotną i społeczną” nagroda przypadła Katarzynie Pinkosz, dziennikarce pracującej m.in. w takich czasopismach jak „ Mamo to ja”, czy „ Przedszkolak”. Nagrodę w kategorii „ Nagroda specjalna” przyznano Fundacji TVN „nie jesteś sam”, która obecnie realizuje projekt budowy pierwszego w Polsce Centrum Profilaktyki Nowotworowej. Otrzymała ją również Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier”, która zaprojektowała i zbudowała na Pomorzu szpital - Oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej Kliniki Pediatrii, Hematologii, Onkologii i Endokrynologii Instytutu Pediatrii AMG. Nagrodę otrzymała także Danuta Postolska, dziennikarka TVP 1, zajmująca się problematyką medyczną.