• Oddział Leczenia Żywieniowego

Oddział Leczenia Żywieniowego

Oddział Leczenia Żywieniowego

Fundacja TVN jest głównym sponsorem Oddziału Leczenia Żywieniowego w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie-Prokocimiu. Dzieci karmione pozajelitowo mogą być już leczone w Krakowie. Fundacja TVN jest głównym sponsorem Oddziału Leczenia Żywieniowego w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie-Prokocimiu. Dzieci karmione pozajelitowo mogą być już leczone w Krakowie. W styczniu 2009 w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie-Prokocimiu otwarty został Oddział Leczenia Żywieniowego. Fundacja TVN "nie jesteś sam" jest głównym sponsorem Oddziału.11- łóżkowy Oddział powstał z myślą o dzieciach, które z różnych przyczyn nie mogą być żywione w sposób naturalny. Do tej pory tacy pacjenci na specjalistyczne konsultacje musieli jeździć do CZD w Warszawie. Teraz chorzy z południowej Polski będą mogli leczyć się w Krakowie. W przypadku pacjentów żywionych pozajelitowo istnieje duże ryzyko wystąpienia ogólnego zakażenia organizmu, dlatego szybkie dotarcie do specjalistycznej placówki jest niezwykle ważne. Liczy się dosłownie każda minuta. Reporterzy "UWAGI!";, z którymi prowadziliśmy akcję SMS-ą na rzecz tego przedsięwzięcia, opowiedzieli historie trzech naszych podopiecznych - Piotrusia, Alana i Łukasza - którzy mieszkają w Polsce południowej i wiele razy, w momentach zagrożenia życia, musieli z rodzicami jechać po pomoc do Warszawy. Teraz, gdy jest już Oddział w Krakowie, groźba, że nie zdążą na czas będzie wielokrotnie mniejsza. Oddział nie powstałby gdyby nie pomoc sponsorów, szczególnie naszej fundacji. Akcja pod hasłem "Pomagamy dzieciom odżywianym pozajelitowo" spotkała się z ogromnym zainteresowaniem społecznym, a z pieniędzy zebranych przez fundację udało się przeprowadzić prace budowlane, zakupić specjalistyczny sprzęt do Oddziału Leczenia Żywieniowego, ale także zmodernizować Pracownię Scyntygrafii. Podczas akcji SMS-owej pod hasłem "Pomagamy dzieciom odżywianym pozajelitowo" zebraliśmy - 1 714 615 zł.