• Ola, lat 7

Ola
    lat 7

- Bardzo kocham swoją mamę - mówi Ola - Gdy źle się czuję, to mnie przytula. Ola choruje na rozszczep kręgosłupa, bardzo poważną wrodzoną wadą rozwojową. Uszkodzenie jest wynikiem nieprawidłowego rozwoju układu nerwowego. Rozszczep kręgosłupa  powstaje we wczesnym etapie życia płodowego dziecka. To wada rozwojowa wynikająca z niezamknięcia kanału kręgowego. Kręgi, składające…

Ola
lat 7

Rozszczep kręgosłupa  powstaje we wczesnym etapie życia płodowego dziecka. To wada rozwojowa wynikająca z niezamknięcia kanału kręgowego. Kręgi, składające się na kształtujący się właśnie w tym czasie kręgosłup, nie domykają się w tylnej, znajdującej się od strony pleców części, a zatem nie chronią w pełni delikatnego rdzenia kręgowego. Przed czynnikami ze świata zewnętrznego broni go tylko skóra.

Poznaj nas