• Pomagamy poparzonym. Doroczna akcja świąteczna

Pomagamy poparzonym. Doroczna akcja świąteczna

Pomagamy poparzonym. Doroczna akcja świąteczna

18 grudnia 2005 roku TVN wyemitował specjalne wydanie programu “Pod Napięciem”. Od kilku lat jest to żelazny punkt w świątecznej ramówce naszej telewizji, za co szefom telewizji oraz twórcom programu jesteśmy niewymownie wdzięczni. Tym razem w programie Marcina Wrony pokazaliśmy historie trójki poparzonych dzieci. To właśnie z myślą o nich przeprowadzona była akcja SMS-owa. Siła rażenia “Pod Napięciem” zawsze była tak duża, że pieniędzy z wysyłanych przez Państwa SMS-ów starczało dla bohaterów reportaży, a czasem i wielu innych podopiecznych fundacji. Siła rażenia historii poparzonych dzieci jest nie do opisania. Jedno z nich, 10-letnia Angelika któregoś dnia pochyliła się nad kuchenką gazową w syntetycznej koszulce nocnej. Ogień strawił 80 procent skóry dziecka. Nie dawano jej szans na przeżycie. Ale lekarze z opolskiego Wojewódzkiego Centrum Medycznego heroicznym wysiłkiem dokonali cudu. Angelika doszła do siebie. Można było myśleć o operacji plastycznej. W 2005 roku Polskę obiegła informacja o pierwszym przeszczepie skóry twarzy. Chodziło właśnie o twarz Angeliki. Chirurdzy-plastycy zrobili swoje. My doczekaliśmy się kolejnego cudu dzięki programowi “Pod Napięciem”. Nasz medialny partner i tym razem pobił swój rekord. Zebrano 4 122 034 zł. Zarząd fundacji zdecydował, że duża część tych pieniędzy będzie przeznaczona na leczenie bohaterów programu “Pod Napięciem”, ale także na pomoc osobom poparzonym, o których dowiedzieliśmy się po programie oraz innym podopiecznym fundacji.