1
-
  • Powstaje Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Na jakim etapie jest budowa?

    Nasi podopieczni

    Powstaje Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Na jakim etapie jest budowa?

    Blisko dziewięć procent polskich dzieci wykazuje zaburzenia w stopniu wymagającym profesjonalnej pomocy psychiatrycznej i psychologicznej. W odpowiedzi na ten problem Fundacja TVN w porozumieniu z Centrum Zdrowia Dziecka podjęła decyzję o budowie Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Na jakim etapie są obecnie prace nad kliniką? Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży…

Artykuły

Powstaje Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Na jakim etapie jest budowa?

Blisko dziewięć procent polskich dzieci wykazuje zaburzenia w stopniu wymagającym profesjonalnej pomocy psychiatrycznej i psychologicznej. W odpowiedzi na ten problem Fundacja TVN w porozumieniu z Centrum Zdrowia Dziecka podjęła decyzję o budowie Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Na jakim etapie są obecnie prace nad kliniką?

Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży - budowa

List intencyjny w sprawie wspólnego projektu podpisano 27 listopada 2020 r. Fundacja TVN przeznaczy na ten cel 26 milionów złotych. Budowa centrum trwa i ma zakończyć się pod koniec 2023 roku. Cały budynek spełniający światowe standardy, będzie miał 6 000 m kw. Oprócz Centrum Psychiatrii zostanie przeniesiona tam i powiększona Klinika Onkologii. Fundacja TVN odpowiedzialna jest finansowo za segment psychiatrii. W placówce znajdzie się oddział pobytu stałego dla 32 pacjentów (tyle będzie łóżek na oddziale), w tym: oddział obserwacji - 6 łóżek, oddział detoksykacji - 4 łóżka, oddział szpitalny - 22 łóżka.

Jak możemy zobaczyć na Facebooku Centrum Zdrowia Dziecka, prace budowlane idą pełną parą. Są już wylane fundamenty, powstają pierwsze ściany, fachowcy instalują metalowe konstrukcje, a także działają ciężkie sprzęty, takie jak dźwigi czy koparki.

20-lecie Fundacji TVN

W tym roku Fundacja TVN obchodzi swoje 20-lecie. W trakcie działalności przekazała ponad 250 milionów na cele charytatywne, m.in. na remonty szpitali, klinik, zakup karetek pogotowia oraz udzieliła pomocy ponad 26 000 podopiecznym. Władzie fundacji wciąż wytyczają sobie nowe cele i podejmują się nowych wyzwań. Przy współpracy z Centrum Zdrowia Dziecka zostanie wybudowane Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Warszawie.

Zbiórkę środków na ten cel wspiera akcja #zdrowiewgłowie, w którą zaangażowały się największe polskie gwiazdy, w tym m.in. Piotr Kraśko, Kayah, Paulina Krupińska-Karpiel, Monika Olejnik, Andrzej Piaseczny, Maja Ostaszewska, Dorota Szelągowska, Joanna Brodzik, Filip Chajzer czy Mateusz Gessler.

Artykuły
-