1
-
  • Dom prosto z serca! Dziękujemy!

    Nasi podopieczni

    Dom prosto z serca! Dziękujemy!

    11-letni, niepełnosprawny Kacper Ziółkowski do niedawna żył z rodziną w przebudowanej stodole. Teraz w miejscu budynku stanął wreszcie prawdziwy dom. Kacper był bohaterem naszej zeszłorocznej akcji charytatywnej. Dziś dzięki pomocy Waszej i Fundacji TVN „nie jesteś sam” rodzina spędzi w prawdziwym domu swoje pierwsze święta Bożego Narodzenia. Jeszcze kilka miesięcy…

Reportaże

Dom prosto z serca! Dziękujemy!

11-letni, niepełnosprawny Kacper Ziółkowski do niedawna żył z rodziną w przebudowanej stodole. Teraz w miejscu budynku stanął wreszcie prawdziwy dom. Kacper był bohaterem naszej zeszłorocznej akcji charytatywnej. Dziś dzięki pomocy Waszej i Fundacji TVN „nie jesteś sam” rodzina spędzi w prawdziwym domu swoje pierwsze święta Bożego Narodzenia.

Jeszcze kilka miesięcy temu pięcioosobowa rodzina żyła w przebudowanej przez ojca części stodoły, w której wygospodarowano pokój, kuchnię i łazienkę. Tylko ojciec chłopca pracuje, rodzina korzysta z zasiłków. O remoncie czy rozbudowie nie było mowy, bo większość pieniędzy pochłaniała rehabilitacja chłopca. Kacper z powodu porażenia dziecięcego ma trudności z chodzeniem. Propozycja sfinansowania budowy nowego domu przez Fundację TVN "nie jesteś sam" była dla rodziny dużym zaskoczeniem. - Nie mieliśmy w planie budowy od samego początku, od podstaw tego domu. Chcieliśmy pomóc naszemu podopiecznemu, który jest chory - mówi prezes Fundacji TVN "nie jesteś sam" Katarzyna Kolenda-Zaleska. - Pojechaliśmy na miejsce i zdecydowaliśmy, że tam nie ma co remontować, że te warunki były tak skrajne, że nas to przeraziło i niesamowicie dotknęło. Uznaliśmy, że trzeba tym ludziom zbudować ten dom od podstaw - relacjonuje.

Dzięki pomocy Fundacji TVN, prace na budowie ruszyły na początku lipca. Rodzina zdecydowała się na parterowy dom z użytkowym poddaszem. W sumie na 180 metrach jest sześć pokoi, kuchnia, dwie łazienki oraz pralnia i kotłownia.

Dziękujemy za wsparcie!

Ale tego domu nie byłoby, gdyby nie ogromne zaangażowanie widzów Uwagi! i wielu wysłanych przez Was smsów. W pomoc zaangażowała się także firma VELUX, która przekazała okna dachowe. Firma AGATA Meble wyposażyła natomiast pomieszczenia. W skręcaniu mebli pomagał sam Kacper! - Lubię majsterkować, to moje życie – mówi podopieczny Fundacji TVN „nie jesteś sam” i dodaje: - Wiem, że to wszystko kosztuje i dlatego bardzo dziękuję Wam i wszystkim, którzy pomagają Fundacji. My dołączamy się do podziękowań. Bez Was to by się po prostu nie udało! Jak wygląda dom wybudowany wspólnymi siłami, dowiecie się w niedzielę 17 grudnia o 19:45 podczas specjalnego wydania Uwagi! Tym sposobem podsumujemy naszą tegoroczną akcję charytatywną na rzecz potrzebujących dzieci. Przygotowania do programu będziecie mogli śledzić na żywo o 19:00 na naszym profilu facebookowym. Podopiecznych Fundacji TVN "nie jesteś sam" możesz cały czas wspierać wysyłając sms-y na numer 7126 o treści POMAGAM (1,23 z VAT) oraz dokonując wpłat online na stronie www.fundacja.tvn.pl

Podopieczni
-