• Sfinansowaliśmy 400 szczepionek przeciwko wirusowi raka szyjki macicy HPV. Akcja zakończona

Wraz z Fundacją „Medicover“ i programem „Dzień Dobry TVN“ przeprowadziliśmy 8-dniową akcję charytatywną, podczas której można było zgłaszać 13-letnie dziewczęta na bezpłatne szczepienia przeciwko wirusowi raka szyjki macicy HPV. Szczepionki sfinansowała nasza fundacja. Medicover natomist udostępnił swoją przychodnię przy Puławskiej 278 w Warszawie, w której ma być wykonywana trzyfazowa szczepionka. Nasza wspólna akcja odbyła się pod hasłem: „Chronię życie przed rakiem szyjki macicy. Zaszczep swoją córkę, wnuczkę przeciwko wirusowi raka szyjki macicy“. W Polsce rocznie wykrywa się 3,5 tys. przypadków inwazyjnego raka szyjki macicy. Umiera 2 tysiące chorych kobiet. Są takie kraje w Europie – np. kraje skandynawskie - których ten problem w ogóle nie dotyczy. Taki stan jest wynikiem tzw. aktywnego screeningu i profilaktyki – regularych badań cytologicznych i szczepień. Wirus raka szyjki macicy jest przenoszony drogą płciową, dlatego ważne jest, by szczepienie było wykonane przed inicjacją seksualną. Optymalny wiek to 13 lat. W związku z tym, że akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, szczepionki rozeszły się w 8 a nie w 10 dni, tak jak przewidywaliśmy.