• Skarby Fundacji na aukcji DDTVN

Skarby Fundacji na aukcji DDTVN

Skarby Fundacji na aukcji DDTVN

9 lutego ruszyła aukcja “Dzień Dobry TVN” na rzecz naszej Fundacji. Licytowane będą fundacyjne skarby podarowane przez jej przyjaciół: Kalendarz Pirelli 2010, portret króla Ludwika XIV z Kolekcji Czartoryskich podarowany przez Kancelarię Prezydenta RP, piłka z autografem Michela Platiniego, podarowana przez Klub Legia Warszawa I suknia projektu Teresy Rosati. Aukcja potrwa 10 dni. Nie przegap takiej szansy! Pomóż naszym podopiecznym! 1. Kalendarz Pirelli 2010: Od narodzin w 1964 roku kalendarz Pirelli traktowany był jako prestiżowe wydawnictwo. Nad każdą edycją pracowali wybitni fotograficy, którzy w niezwykłych miejscach portretowali najpiękniejsze kobiety świata. Nad tegorocznym kalendarzem Pirelli pracował Terry Richardson, który o swojej pracy mówi: „Moja technika opiera się na braku techniki. Obiektywem jest moje oko, moja charyzma, moja umiejętność dostrzegania chwili i prawdy w dowolnej postaci: ujęcia, kolorów, świata, scenerii. To one stanowiły zawsze sedno mojej sztuki fotograficznej”. Fotograf zrezygnował z retuszowania zdjęć, chcąc w ten sposób podkreślić naturalną urodę i piękno kobiet pozujących do tegorocznego kalendarza. W kalendarzu Pirelli 2010 podziwiać można następujące modelki: Catherine McNeil, Abbey Lee Kershaw i Mirandę Kerr z Australii, Eniko Mihalik z Węgier, Marloes Horst z Holandii, Lily Cole, Daisy Lowe i Rosie Huntington-Whiteley z Wielkiej Brytanii, Georginę Stojilijkovic z Serbii oraz dwie rodowite Brazylijki - Gracie Carvalho i Anę Beatriz Barros. Kalendarz Pirelli każdego roku trafia tylko do wybranych, znanych osób. Na świecie ukazuje się zaledwie kilkanaście tysięcy egzemplarzy tego kalendarza, a do Polski trafia jedynie 150 sztuk. I właśnie jeden egzemplarz kalendarza Pirelli 2010 został przeznaczony przez firmę Pirelli Polska na aukcję na rzecz Fundacji TVN "nie jesteś sam". Pierwszy egzemplarz zawsze przekazywany jest na ręce królowej Anglii. Na okładce kalendarza znajduje się autograf fotografa Terry’ego Richardsona! 2. Osiemnastowieczny portret króla Ludwika XIV z Kolekcji Czartoryskich Jest to portret Ludwika XIV, zwanego „królem słońce”, który – jak mówi poseł Janusz Palikot – za kołnierz nie wylewał. Ten portret to podarunek dla Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, którym Janusz Palikot chciał obdarować prezydenta po tym, jak wylicytował w aukcji Dzień Dobry TVN słynne „nieposłuszne” pióro, którym Lech Kaczyński miał podpisać akt ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego. Poseł Palikot przekazał dar na ręce Sekretarza Kancelarii Prezydenta RP, którego Paweł Wypych jednak nie przyjął. Prezent od Janusza Palikota dla prezydenta został więc przekazany na rzecz fundacji TVN, na ręce członka Zarządu fundacji Anny Maruszeczko, w programie Dzień Dobry TVN, 4 listopada 2009. Portret w złotej ramie (w wymiarach 17,5 x 23 cm) znajduje się w woreczku z ozdobnego materiału. 3. Piłka z autografem Michela Platiniego Piłka z autografem Michela Platiniego, byłego francuskiego piłkarza, który od stycznia 2007 roku jest prezydentem UEFA, została podarowana Fundacji TVN „nie jesteś sam” przez Klub Legia Warszawa. Platini uważany jest  za jednego z najlepszych piłkarzy w historii tego sportu. 4. Suknia projektu Teresy Rosati Suknia zaprojektowana i wykonana w atelier znanej polskiej projektantki Teresy Rosati. Fundatorem tej sukni jest Firma Nokia. Inspiracją dla projektantki był nowy model telefonu Nokia dla kobiet, o podobnej do sukni kolorystyce (kawowo-beżowy z połyskiem). Suknia wykonana jest z jedwabnego szyfonu tzw. dwutonu. To suknia typu solejka, która jest ukochaną formą Teresy Rosati  (chodzi o typ plisowania). Ozdobny pas z dużym kwiatem z przodu wykonany jest z naturalnej skóry w różnych odcieniach złota. Solejka pięknie się układa na różnych sylwetkach. Tę długą suknię zawsze można skrócić i można ją nieznacznie powiększyć – zapewnia projektantka, a plisowanie typu solejka nigdy nie wychodzi z mody. Sukienka jest prosta w formie. Dekolt przysłonięty jest cieniutką warstwą szyfonu. Zobacz materiały wideo Zobacz, gdzie można głosować.