• Światełko z Betlejem ogrzało TVN

Światełko z Betlejem ogrzało TVN

Światełko z Betlejem ogrzało TVN

Na mapie tegorocznej wędrówki Betlejemskiego Światła Pokoju ZHP nie zabrakło Fundacji TVN “nie jesteś sam”. Symboliczny płomyk z Ziemi Świętej harcerze wręczyli naszej szefowej Bożenie Walter. Betlejemskie Światło Pokoju jest znakiem nadziei na życie pozbawione konfliktów i waśni, jest symbolem wzajemnego zrozumienia ludzi i narodów. Za pośrednictwem harcerzy ma trafiać do wszystkich, którym bliskie jest takie przesłanie. Idea "Betlejemskiego Światła Pokoju" powstała w Austrii, jako część wielkich bożonarodzeniowych działań charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz osób potrzebujących. Każdego roku dziewczynka lub chłopiec, wybrani spośród grona dzieci działających charytatywnie, odbierają Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie Światło jest transportowane do Wiednia. Płomień jest przekazywany mieszkańcom miasta i przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich. Związek Harcerstwa Polskiego odbiera Światło na przejściu granicznym na Łysej Polanie w Tatrach. Stąd Światło wędruje dalej – przez Kraków, Jasną Górę rozprzestrzenia się po całej Polsce, aby trafić za pomocą rąk harcerek i harcerzy do wszystkich, którym bliskie jest przesłanie Betlejemskiego Światała Pokoju.