• Wielki Mecz 2001

Wielki Mecz 2001

Wielki Mecz 2001

Fundacja TVN "nie jesteś sam" rozpoczęła swoją działalność imprezą "Wielki Mecz". W meczu brały udział drużyny TVN/”Big Brother” i Reprezentacja Artystów Polskich (RAP). Do tego niecodziennego sportowo-charytatywnego widowiska doszło 19 sierpnia 2001 roku na Stadionie Legii w Warszawie. Mecz oglądało 13 000 kibiców na Stadionie Legii i 2 mln widzów przed telewizorami. Wzięły w nim udział gwiazdy naszej telewizji, między innymi Tomasz Lis, Hubert Urbański, Zygmunt Chajzer i wielu dziennikarzy „Faktów”, a także uczestnicy pierwszej edycji programu popularnego reality show “BB”. W drużynie artystów wystąpili między innymi: Cezary Pazura, Michał Milowicz, Witold Paszt. Honorowe kapitańskie opaski założyli reprezentujący drużynę TVN/”BB”, Prezes Piotr Walter i Olaf Lubaszenko z RAP. Zebraliśmy niebagatelną sumę 550.000 PLN. Pieniądze te pochodziły ze sprzedaży biletów na stadionie oraz z akcji SMS-owej przeprowadzonej na antenie naszej telewizji. Kibice i widzowie TVN-u, którzy wzięli udział w naszej akcji, mogli wygrać samochód podarowany przez Manuelę Michalak, uczestniczkę “BB”. Operatorzy sieci komórkowych: Polska Telefonia Cyfrowa - ERA i Polska Telefonia Komórkowa Centertel zrzekły się zysków z SMS-ów, przekazując je w całości naszej fundacji. Pieniądze zebrane podczas tej imprezy pomogły dziesiątce chorych dzieci, które były bohaterami reportaży emitowanych w popularnych programach naszej telewizji.